Jak kupić tanie OC?

Przy wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego kierowcy biorą pod uwagę przede wszystkim cenę polisy OC. W wielu przypadkach koszty te można obniżyć, korzystając z okresowych rabatów. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują duże zniżki na ubezpieczenie OC w przypadku zakupu polisy przez telefon lub Internet.

Zakup polisy OC to najczęściej wydatek rzędu kilkuset złotych rocznie, który musi ponieść każdy posiadacz pojazdu. Dlatego właściciele pojazdów szukają różnych sposobów, by kupić tanie OC, a przed dokonaniem ostatecznej decyzji sprawdzają, gdzie zaoszczędzą najwięcej – w oddziale towarzystwa, u agenta, przez telefon czy Internet.

Jak kupić tanie OC? – to pytanie co roku zadaje sobie większość właścicieli samochodów. Coraz częściej kierowcy szukają oszczędności także w sposobie zakupu polisy. A tu wybór jest szeroki.

OC u agenta

Najbardziej popularną metodą zakupu polisy jest wizyta w placówce towarzystwa lub u agenta. I choć taka operacja wymaga czasu, to jej niewątpliwą zaletą jest możliwość bezpośredniej rozmowy z agentem. Ponadto osoby, którym zależy na tanim OC, mogą też wprost zapytać o aktualne promocje i rabaty, jakie obowiązują u danego ubezpieczyciela. Może się bowiem zdarzyć, że kupując polisę przez Internet, nie zauważymy informacji o możliwych upustach lub nie doczytamy do końca warunków obowiązywania promocji – a to przekreśli nasze szanse na tanie OC. Warto też pamiętać, że agenci mogą dysponować ciekawymi upustami. Kuszą klientów atrakcyjnymi rabatami oraz tanimi polisami OC.

Zakup polisy przez telefon

Umowę ubezpieczenia samochodu można zawrzeć także przez telefon, kontaktując się bezpośrednio z towarzystwem, w którym chcemy zakupić polisę. Czasami wystarczy tylko zgłosić chęć rozmowy, np. poprzez specjalny formularz zamieszczony na stronie internetowej ubezpieczyciela, a konsultant sam do nas zadzwoni. W formularzu trzeba podać numer telefonu, określić temat rozmowy, a także wpisać preferowaną datę i godzinę kontaktu. Dobra wiadomość dla osób szukających taniego OC - konsultanta, podobnie jak agenta, można zapytać o aktualne promocje i zniżki. Towarzystwa czasami premiują zakup lub przedłużenie polisy OC przez telefon i oferują dodatkowe rabaty.

Tanie OC przez Internet

Z zakupu polisy przez Internet korzystają przede wszystkim osoby, którym zależy na wygodzie i oszczędności czasu. Może okazać się również, że przez Internet kupimy tańsze OC niż poprzez tradycyjne kanały sprzedaży – to jednak zależy od aktualnych promocji i zniżek, jakie obowiązują w wybranym towarzystwie. Zakup polisy online odbywa się najczęściej poprzez kalkulator ubezpieczeń i jest bardzo prosty. Wystarczy podać informacje dotyczące ubezpieczanego samochodu (m.in. markę i model pojazdu, rodzaj silnika, aktualny przebieg) oraz dane kierowcy (np. miejsce zamieszkania, datę uzyskania pierwszego prawa jazdy, stan cywilny), a także wybrać rodzaj ubezpieczenia, jakim jesteśmy zainteresowani. Kalkulator automatycznie wyliczy wysokość składki i poprowadzi nas przez następne kroki.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę