Jak kupić tanie OC?

Przy wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego kierowcy biorą pod uwagę przede wszystkim cenę polisy OC. W wielu przypadkach koszty te można obniżyć, korzystając z okresowych rabatów. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują duże zniżki na ubezpieczenie OC w przypadku zakupu polisy przez telefon lub Internet.

Zakup polisy OC to najczęściej wydatek rzędu kilkuset złotych rocznie, który musi ponieść każdy posiadacz pojazdu. Dlatego właściciele pojazdów szukają różnych sposobów, by kupić tanie OC, a przed dokonaniem ostatecznej decyzji sprawdzają, gdzie zaoszczędzą najwięcej – w oddziale towarzystwa, u agenta, przez telefon czy Internet.

Jak kupić tanie OC? – to pytanie co roku zadaje sobie większość właścicieli samochodów. Coraz częściej kierowcy szukają oszczędności także w sposobie zakupu polisy. A tu wybór jest szeroki.

OC u agenta

Najbardziej popularną metodą zakupu polisy jest wizyta w placówce towarzystwa lub u agenta. I choć taka operacja wymaga czasu, to jej niewątpliwą zaletą jest możliwość bezpośredniej rozmowy z agentem. Ponadto osoby, którym zależy na tanim OC, mogą też wprost zapytać o aktualne promocje i rabaty, jakie obowiązują u danego ubezpieczyciela. Może się bowiem zdarzyć, że kupując polisę przez Internet, nie zauważymy informacji o możliwych upustach lub nie doczytamy do końca warunków obowiązywania promocji – a to przekreśli nasze szanse na tanie OC. Warto też pamiętać, że agenci mogą dysponować ciekawymi upustami. Kuszą klientów atrakcyjnymi rabatami oraz tanimi polisami OC.

Zakup polisy przez telefon

Umowę ubezpieczenia samochodu można zawrzeć także przez telefon, kontaktując się bezpośrednio z towarzystwem, w którym chcemy zakupić polisę. Czasami wystarczy tylko zgłosić chęć rozmowy, np. poprzez specjalny formularz zamieszczony na stronie internetowej ubezpieczyciela, a konsultant sam do nas zadzwoni. W formularzu trzeba podać numer telefonu, określić temat rozmowy, a także wpisać preferowaną datę i godzinę kontaktu. Dobra wiadomość dla osób szukających taniego OC - konsultanta, podobnie jak agenta, można zapytać o aktualne promocje i zniżki. Towarzystwa czasami premiują zakup lub przedłużenie polisy OC przez telefon i oferują dodatkowe rabaty.

Tanie OC przez Internet

Z zakupu polisy przez Internet korzystają przede wszystkim osoby, którym zależy na wygodzie i oszczędności czasu. Może okazać się również, że przez Internet kupimy tańsze OC niż poprzez tradycyjne kanały sprzedaży – to jednak zależy od aktualnych promocji i zniżek, jakie obowiązują w wybranym towarzystwie. Zakup polisy online odbywa się najczęściej poprzez kalkulator ubezpieczeń i jest bardzo prosty. Wystarczy podać informacje dotyczące ubezpieczanego samochodu (m.in. markę i model pojazdu, rodzaj silnika, aktualny przebieg) oraz dane kierowcy (np. miejsce zamieszkania, datę uzyskania pierwszego prawa jazdy, stan cywilny), a także wybrać rodzaj ubezpieczenia, jakim jesteśmy zainteresowani. Kalkulator automatycznie wyliczy wysokość składki i poprowadzi nas przez następne kroki.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Te porady mogą Cię zainteresować

Zabrane prawo jazdy – jak można odzyskać utracone prawo jazdy?

Funkcjonariusze policji zatrzymują miesięcznie z różnych powodów nawet kilka tysięcy praw jazdy. Bardzo często przyczyną jest zgromadzenie przez kierowców zbyt dużej ilości punktów karnych. Nie wszyscy prowadzący pojazdy zdają sobie sprawę z tego, że inny limit obowiązuje młodych kierowców, a inny doświadczonych. Za co można stracić prawo jazdy i jak je odzyskać?

Czytaj dalej

Ubezpieczenie OC przewoźnika drogowego – dla kogo? Ile kosztuje?

Firmy, które zajmują się transportem drogowym muszą zawrzeć umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC, tak jak każdy posiadacz pojazdów. Przedsiębiorcy z branży transportowej mogą się również zdecydować na OC przewoźnika. Ta ochrona ubezpieczeniowa jest dobrowolna, jednak biorąc pod uwagę fakt, że przewoźnik ponosi odpowiedzialność za ładunek, skorzystanie z takiego ubezpieczenia wydaje się być niezbędne.

Czytaj dalej

Kara za brak przeglądu technicznego auta. Ile może wynosić?

Wykonywanie przeglądu technicznego samochodu jest jednym z obowiązków posiadacza pojazdu. Aktualny przegląd jest potwierdzeniem tego, że auto nadaje się do użytkowania. Jaka jest ważność badania technicznego pojazdu? Co się stanie, jeśli wykonasz je po terminie? Czy możesz dostać mandat za brak przeglądu?

Czytaj dalej
laweta wciąga samochód, którego właściciel skorzystał z ubezpieczenia assistance – pomoc na wszelki wypadek

Assistance – pomoc na wszelki wypadek

Ubezpieczenie typu Assistance większości osób kojarzy się z doraźną pomocą mechanika w przypadku awarii samochodu. Jego zakres jest jednak znacznie szerszy i w zależności od wariantu obejmuje m.in. kompleksową pomoc w podróży, opiekę medyczną czy pomoc prawną. Biorąc pod uwagę relatywnie niskie koszty tego ubezpieczenia, warto rozważyć jego zakup – zwłaszcza jeśli często podróżujemy.

Czytaj dalej

Przed czym chroni ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właścicieli pojazdów mechanicznych (OC) ochrania zarówno interes poszkodowanego, jak i sprawcy wypadku. W ramach tego typu polisy towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa poniesione, z tytułu wypadku, koszty. Należy jednak pamiętać, że zakres odszkodowania z OC jest ograniczony.

Czytaj dalej
kobieta kupuje OC online

Polacy kupują OC online

Zaletą zakupu polisy ubezpieczeniowej OC przez Internet jest oszczędność czasu. Ponadto do takiej formy nabycia ubezpieczenia, oferując atrakcyjne zniżki, zachęcają towarzystwa ubezpieczeniowe. Zakup OC online jest formą, przeznaczoną dla osób zabieganych, którzy cenią sobie wygodę i proste rozwiązania.

Czytaj dalej

Jak kupić ubezpieczenie OC online? 5 wskazówek

Decydując się na formę zakupu ubezpieczenia OC online, warto pamiętać o przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów, w tym przede wszystkim dowodu rejestracyjny i prawa jazdy. Po wypełnieniu formularza należy wskazać dane właściciela pojazdu oraz wybrać jedną z zaproponowanych przez system ofert.

Czytaj dalej

4 wskazówki, jak kupić OC najtaniej

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie polisy OC w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym, warto wcześniej dokładnie sprawdzić wszystkie dostępne opcje. W tym celu można skorzystać z kalkulatora składek oraz porównywarki internetowej. Dobrą opcją jest również rozmowa z agentem ubezpieczeniowym.

Czytaj dalej

Wypowiedzenie umowy OC – kiedy i w jaki sposób?

Umowę OC z towarzystwem ubezpieczeniowym można wypowiedzieć najpóźniej dzień przed końcem jej obowiązywania. Taki krok jest możliwy również przy podwójnym ubezpieczeniu, w przypadku zakupu nowego pojazdu oraz po wyrejestrowaniu go. Przy składaniu wypowiedzenia umowy najlepiej skorzystać z gotowych wzorów.

Czytaj dalej

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC

Umowę ubezpieczenia OC można wypowiedzieć m.in. w przypadku zbliżającej się utraty ważności polisy. Takie prawo ma również kierowca, który nabył używany samochód oraz kierowca, wyrejestrowujący swój pojazd w związku ze złomowaniem. W celu wypowiedzenia umowy należy złożyć odpowiedni wniosek zawierający, m.in. dane samochodu oraz numer polisy.

Czytaj dalej