Ubezpieczenie samochodu – cena całego pakietu

Kompleksowe ubezpieczenie samochodu oprócz polisy OC i AC obejmuje również: ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, assistance oraz ubezpieczenie dodatkowe. Wysokość całego pakietu uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju zniżek, przysługujących danemu kierowcy.

małżeństwo dyskutuje na temat ceny ubezpieczenia samochodu

Jakich kosztów powinien spodziewać się kierowca, któremu zależy na kompleksowej ochronie auta? Jeżeli chodzi o dobrowolne ubezpieczenie samochodu, nie dla każdego cena jest najważniejsza – ale dla wielu z nas stanowi istotne kryterium zakupu.

Ubezpieczenie samochodu – cena OC

Wysokość składki OC zależy od parametrów pojazdu, danych kierowcy, a także stawek rynkowych – również w danym województwie. Ponieważ jest to obowiązkowe ubezpieczenie samochodu, cena jest podstawowym kryterium wyboru polisy OC, która chroni kierowcę przed roszczeniami osób trzecich. Według Insurance Europe średnia składka OC w Polsce wynosi 460 zł, jednak różnice w ofertach poszczególnych towarzystw sięgają nawet kilkuset zł – dlatego warto dokładnie się z nimi zapoznać.

Ubezpieczenie samochodu – cena AC

A ile kosztuje dobrowolne ubezpieczenie samochodu? Cena AC (średnia) stanowi kilka procent wartości auta. Jak wynika z listopadowego raportu Insurance Europe, za Autocasco płacimy ok. 260 euro rocznie. Dla porównania, Czesi na taką samą ochronę wydają już 333 euro, a Szwajcarzy – 434 euro. Tańsze AC otrzyma kierowca doświadczony, bezszkodowy, ubezpieczający auto spoza czołówki policyjnych statystyk kradzieżowych i wypadkowych.

Ubezpieczenie samochodu – cena NNW

Ubezpieczenie NNW chroni zdrowie oraz życie kierowcy i pasażerów. W ramach ubezpieczenia, ubezpieczyciel wypłaca poszkodowanym w wypadku na drodze świadczenie stosowne do wielkości uszczerbku na zdrowiu. Ubezpieczenie NNW uzupełnia ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych. Jego cena zależy od sumy ubezpieczenia (Suma ubezpieczenia to górna granica odpowiedzialności określona przez Ubezpieczyciela. Określa ona maksymalne świadczenie jakie Klient może otrzymać w przypadku wystąpienia szkody) i zamyka się najczęściej w kilkudziesięciu złotych rocznie.

Ubezpieczenie samochodu – cena assistance

Assistance to kolejne dobrowolne ubezpieczenie samochodu. Cena rozszerzonej polisy także wynosi kilkadziesiąt do kilkuset złotych rocznie, natomiast assistance w wariancie podstawowym wliczane jest często w koszt polisy OC. W ramach ubezpieczenia możemy liczyć na pomoc serwisową – m.in. holowanie do warsztatu, auto zastępcze, naprawę pojazdu na miejscu, wsparcie w razie wymiany koła czy awarii akumulatora, a także pomoc informacyjną i medyczną (przewóz, hospitalizacja).

Ubezpieczenie samochodu – cena ubezpieczenia opon

Ubezpieczenie opon to dodatkowe ubezpieczenie na wypadek pęknięcia lub przebicia opony. W ramach polisy, ubezpieczyciel odholuje pojazd do warsztatu, jęśli nie ma możliwości udzielenia pomocy na miejscu, pomoże wymienić koło i udostępni informacje o najbliższych warsztatach i sklepach oponiarskich.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Te porady mogą Cię zainteresować
laweta wciąga samochód, którego właściciel skorzystał z ubezpieczenia assistance – pomoc na wszelki wypadek

Assistance – pomoc na wszelki wypadek

Ubezpieczenie typu Assistance większości osób kojarzy się z doraźną pomocą mechanika w przypadku awarii samochodu. Jego zakres jest jednak znacznie szerszy i w zależności od wariantu obejmuje m.in. kompleksową pomoc w podróży, opiekę medyczną czy pomoc prawną. Biorąc pod uwagę relatywnie niskie koszty tego ubezpieczenia, warto rozważyć jego zakup – zwłaszcza jeśli często podróżujemy.

Czytaj dalej

Pakiet OC i AC – jak wybrać najlepszy?

Przy zakupie pakietu OC i AC warto wziąć pod uwagę zakres ochrony, który powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji właścicieli pojazdów mechanicznych. Warto również podjąć wysiłek porównania ofert poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Mogą się one różnić od siebie nie tylko ceną, ale również zakresem ochrony.

Czytaj dalej

OC, AC, NNW i assistance czyli jak wygląda pełna ochrona auta?

Pełen pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych składa się z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej właściciela pojazdu (OC), Autocasco (AC), z ubezpieczenia następstw od nieszczęśliwych wypadków oraz assistance. Podstawę stanowi pakiet OC i AC. Do tego można również dokupić ubezpieczenie opon.

Czytaj dalej