Ubezpieczenie assistance - co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie assistance jest formą zabezpieczenia w przypadku awarii samochodu. Obejmuje ono również awarie, które nastąpiły na skutek wypadku drogowego. Spośród dostępnych w towarzystwach ubezpieczeniowych opcji można wybrać polisę assistance w wariancie mini lub maxi

czerwony trójkąt ostrzegawczy stoi przed uszkodzonym samochodem, który posiada ubezpieczenie assistance

Miałeś stłuczkę, a jesteś kilkaset kilometrów od domu? Samochód nie chce odpalić? Zgubiłeś kluczyki? Spokojnie, nie ma się czym martwić - o ile masz ubezpieczenie assistance.

Ubezpieczenie assistance to natychmiastowa pomoc udzielana w przypadku zdarzenia ubezpieczeniowego. Wsparcie obejmuje m.in. pomoc drogową w miejscu wypadku lub awarii, holowanie, organizację części zamiennych, pomoc w zakwaterowaniu i udostępnienie pojazdu zastępczego. Dokładny zakres ochrony zależy od danego towarzystwa i wybranego wariantu polisy, dlatego przed zakupem ubezpieczenia assistance należy dokładnie zapoznać się z OWU.

Ubezpieczenie assistance w wersji MIDI

W wersji podstawowej ubezpieczenie assistance zapewnia niezbędne wsparcie. Przykładowo, klienci AXA Ubezpieczenia , którzy wybiorą ten wariant polisy, otrzymają pełną pomoc informacyjną (o postępowaniu na miejscu zdarzenia, procedurze zgłaszania szkód, lokalizacji najbliższego warsztatu, hotelu, wypożyczalni pojazdu), a także pomoc w razie wypadku, awarii lub kradzieży, m.in. naprawa na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu, holowanie pojazdu poszkodowanego, czy samochód zastępczy (limit: po wypadku, kradzieży lub awarii – do 2 dób).

Ubezpieczenie assistance w wersji Prestiż

Ubezpieczenie assistance w wersji Prestiż to opcja dla bardziej wymagających kierowców. Co oferuje taka poszerzona polisa? W AXA Ubezpieczenia jej posiadacze mogą liczyć m.in. na organizację i pokrycie kosztów naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia - nawet pod samym domem, odholowanie pojazdu do wskazanego warsztatu, pomoc w przypadku wymiany koła, zatrzaśnięcia lub zgubienia kluczyków, awarii akumulatora, braku paliwa na drodze. Ponadto ubezpieczenie assistance w wariancie Prestiż zapewnia auto zastępcze lub zastępczego kierowcę. W zakresie znajdują się też koszty noclegu, przewozu medycznego i hospitalizacji. Ubezpieczenie działa na terenie całej Europy.

Jakie ubezpieczenie assistance wybrać?

Po pierwsze, zapoznaj się szczegółowo z zakresem usług oferowanych w dostępnych wariantach ubezpieczenia assistance. Po drugie, przeanalizuj własne potrzeby. Jeżeli często podróżujesz, poruszasz się autem także za granicą, a w dodatku jesteś zapracowany i samodzielnie nie będziesz w stanie zadbać o pojazd w razie ewentualnej awarii lub stłuczki, zapewne przyda Ci się rozszerzony wariant polisy.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę