Tania polisa OC i AC – 6 sposobów na oszczędności

Na najatrakcyjniejszą ofertę ubezpieczenia OC i AC mogą liczyć stali klienci oraz kierowcy, którzy nabywają w danym towarzystwie ubezpieczeniowym więcej niż jedną polisę. Na ubezpieczeniu komunikacyjnym można również zaoszczędzić, wykupując je za pośrednictwem Internetu.

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu auta? To pytanie każdego roku zadaje sobie wielu polskich kierowców, którzy nie chcą przepłacać za ochronę. Na szczęście tania polisa OC i AC jest w zasięgu ręki każdego – na jej znalezienie istnieje kilka sprawdzonych sposobów.

Po pierwsze: coś dla stałych klientów

Towarzystwa ubezpieczeniowe doceniają lojalnych klientów. Jeśli więc chodzi nam po głowie tania polisa OC i AC, a już od kilku lat posiadamy ubezpieczenie komunikacyjne w tej samej firmie, spytajmy, czy w związku z tym możemy liczyć na dodatkowe bonusy. Bardzo często zdarza się, że ubezpieczyciele oferują stałym klientom zniżki na opcjonalne usługi, rozszerzają zakres ochrony o niektóre świadczenia, czy też np. podwyższają sumę ubezpieczenia NNW.

Po drugie: kupuj w pakiecie

Ubezpieczenia komunikacyjne są zazwyczaj sprzedawane w kilku wariantach. Oprócz OC i AC kierowcy mają do dyspozycji także ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie szyb lub opon oraz Aassistance. Wybierając kilka opcji jednocześnie, możemy liczyć nie tylko na kompleksową ochronę naszego pojazdu – polisy sprzedawane w pakiecie są zazwyczaj tańsze, niż te oferowane oddzielnie. A zatem to zakup ubezpieczenia w pakiecie może być tym, co sprawi, że tania polisa OC i AC trafi właśnie do nas.

Po trzecie: porównuj oferty

Tania polisa OC i AC? Znajdą ją tylko ci, którzy porównują oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W tym celu można skorzystać z kalkulatora składki, który w większości przypadków jest dostępny na stronie internetowej ubezpieczyciela, bądź udać się do agenta. Pamiętajmy, że ubezpieczyciele stosują własną taryfikację i mają wypracowany indywidualny system zniżek, dlatego różnice w cenie ubezpieczeń komunikacyjnych pomiędzy poszczególnymi firmami wynoszą czasami nawet kilkaset złotych.

Po czwarte: Ubezpiecz dwa pojazdy w jednej firmie

Jeśli w rodzinie posiadamy co najmniej dwa samochody, warto ubezpieczyć oba pojazdy w tej samej firmie. Towarzystwa często udzielają kilkuprocentowej zniżki na zakup ubezpieczenia dla kolejnego auta. Tania polisa OC i AC jest zwykle wypadkową wielu czynników – podobny upust może okazać się jednym z nich.

Po piąte: Płać kartą

Na ostateczną cenę polisy wpływa niekiedy także sposób płatności. Jeśli tania polisa OC i AC to coś, czego szukamy, sprawdźmy, czy ubezpieczyciel nie oferuje dodatkowych zniżek przy płatności kartą kredytową. Przykładowo nasi klienci, którzy dokonają jednorazowej opłaty składki przy użyciu karty kredytowej, mogą uzyskać 5-procentowy rabat na polisę.

Po szóste: Śledź promocje

Tania polisa OC i AC jest możliwa do zdobycia także wtedy, gdy śledzimy aktualne promocje w firmach ubezpieczeniowych. Jeśli nie mamy czasu na bieżące sprawdzanie strony internetowej towarzystwa, możemy zapisać się do newslettera firmowego. Z naszej strony nie wymaga to żadnych dodatkowych aktywności, bo ubezpieczyciel sam wyśle do nas informację o aktualnych rabatach.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Te porady mogą Cię zainteresować

Wymiana prawa jazdy - kiedy jest konieczna i ile to kosztuje?

To, że posiadasz prawo jazdy, nie oznacza, że będziesz mógł już zawsze korzystać z tego samego dokumentu. W pewnych przypadkach konieczna jest jego wymiana. W jaki sposób odbywa się ta procedura, kiedy jest ona obowiązkowa i ile będzie cię kosztować wymiana dokumentu? Co się stanie, jeśli tego nie zrobisz? Czy grożą ci jakiekolwiek kary?

Czytaj dalej

Koszty utrzymania samochodu - ile rocznie płacimy za utrzymania auta?

Zakup pojazdu to dopiero początek wydatków, jakim musi podołać nabywca. Auto generuje koszty, z których część jest jednorazowa, część coroczna, a inne pojawiają się w kolejnych latach użytkowania pojazdu. Sprawdźmy, ile wynoszą roczne koszty utrzymania samochodu i co najbardziej obciąża budżet właściciela.

Czytaj dalej

Ubezpieczenie samochodu tanio? W Polsce to możliwe

W Polsce ceny polis ubezpieczeniowych należą do jednych z najtańszych w Europie. Koszty ubezpieczenia samochodowego w naszym kraju uzależnione są przede wszystkim od uwarunkowań ekonomicznych. Znaczenie ma również obowiązujące w Polsce prawo oraz instytucje, stojące na straży bezpieczeństwa drogowego.

Czytaj dalej