Ubezpieczenie od
pożaru i kradzieży

już od 89 /rok!

oblicz składkę online 15% zniżki

lub

zadzwoń 19522

Ubezpieczenie samochodu od pożaru i kradzieży

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie od pożaru i kradzieży
(P-KR)?

  • Niewielka składka (już 89 zł/rok) zabezpiecza Cię przed utratą samochodu w wyniku pożaru bądź kradzieży.
  • Koszt tego ubezpieczenia jest bardzo atrakcyjny ze względu na zastosowany udział w odszkodowaniu w wysokości 15 lub 25%.
Potrzebujesz ubezpieczenia samochodu od pożaru i kradzieży?
oblicz składkę online
lub

Ubezpieczenie auta od kradzieży. Co trzeba wiedzieć?

Z policyjnych statystyk wynika, że w 2016 roku w Polsce skradziono 13 542 samochody osobowe, co oznacza, że dziennie z tego rodzaju problemem musiało się zmierzyć aż 37 kierowców. Straty finansowe spowodowane utratą naszych czterech kółek mogą być jednak mniej bolesne, jeśli wcześniej zadbamy o ubezpieczenie auta.


O ubezpieczeniu auta na wypadek kradzieży powinni w pierwszej kolejności pomyśleć właściciele stosunkowo nowych i wartościowych pojazdów. Im auto jest młodsze, tym większe staje się ryzyko jego kradzieży.


Ubezpieczenie auta od kradzieży powinno być priorytetem także dla osób, które parkują samochód na niestrzeżonym parkingu lub przy ulicy. I choć często samodzielnie uzupełniamy wyposażenie pojazdu o różnego rodzaju blokady, immobilizery czy nadajniki GPS, złodzieje udowadniają, że są w stanie złamać wszelkie zabezpieczenia – czasami wystarczy im tylko kilkadziesiąt sekund.Zamknięta kłódka na drzwiach garażu, za którymi stoi samochód ubezpieczony  od kradzieży i pożaru.


Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczaniu auta?


Ubezpieczenie auta na skutek kradzieży najczęściej zawiera się w polisie Autocasco. Warto jednak pamiętać, że towarzystwa oferują AC w różnych wariantach. I tak np. możemy ubezpieczyć auto wyłącznie od kradzieży lub też rozszerzyć zakres ochrony o dodatkowe nieprzewidziane sytuacje. Dobrze jest, jeśli w zakres ubezpieczenia Autocasco wchodzą także szkody powstałe wskutek wypadku drogowego, zniszczenia przez osoby trzecie bądź też powstałe w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń losowych, takich jak grad, silny wiatr, powódź czy pożar. Zakres ochrony ubezpieczeniowej można łatwo sprawdzić - jest szczegółowo opisany w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.


Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest zakres terytorialny ochrony. Jeśli dużo podróżujemy naszym autem także poza granice Polski, warto zadbać o to, aby ochrona ubezpieczeniowa obowiązywała również w krajach europejskich.


Zawierając umowę na ubezpieczenie auta należy też sprawdzić, czy ubezpieczyciel nie wymaga od nas instalacji dodatkowych zabezpieczeń mechanicznych lub elektronicznych. Jeśli bowiem dojdzie do kradzieży samochodu, a my nie wywiążemy się z tego obowiązku, wówczas możemy nie otrzymać odszkodowania. Podobnie jak wtedy, gdy pozostawimy pojazd niezamknięty lub nie wymienimy uszkodzonych zamków.


Pamiętajmy też, aby nie pozostawiać wewnątrz pojazdu zapasowych kluczyków oraz dowodu rejestracyjnego. Jeśli tego nie dopilnujemy, może nastąpić odmowa wypłaty odszkodowania w związku z kradzieżą.Pełny opis naszych ubezpieczeń zawierają:

Ogólne Warunki Ubezpieczeń Komunikacyjnych PDF 0.9 MB

Zobacz też inne opcje dodatkowe

Assistance Premium lub Prestiż

Wybierz szerszy wariant Assistance, aby zwiększyć limit holowania, skorzystać z samochodu zastępczego oraz wielu innych usług.

dowiedz się więcej
Assistance Premium
lub Prestiż
NNW

Zapewnia świadczenia z tytułu uszkodzenia ciała w wypadku drogowym.

dowiedz się więcej
NNW
Ubezpieczenie szyb

Pokrywa koszt naprawy bądź wymiany szyb w pojeździe do kwoty 3000 zł.

dowiedz się więcej
Ubezpieczenie szyb
Ubezpieczenie opon

Organizacja pomocy przy wymianie koła oraz pokrycie kosztów naprawy uszkodzonej opony.

dowiedz się więcej
Ubezpieczenie opon
Samochód zastępczy

Pozwoli Ci cieszyć się niezależnością w razie wypadku, awarii lub kradzieży Twojego pojazdu.

dowiedz się więcej
Samochód zastępczy
Ubezpieczenie od pożaru i kradzieży

Jeśli nie kupujesz AC, zapewni Ci odszkodowanie w przypadku utraty samochoduw wyniku kradzieży lub pożaru.

dowiedz się więcej
Ubezpieczenie od pożaru i kradzieży
Zielona Karta

Ubezpieczenie Zielona Karta chroni Cię przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone osobom trzecim poza granicami Polski, podczas podróży samochodem.

dowiedz się więcej
Zielona Karta

Ubezpieczenie Pożar i kradzież (P-KR) w AXA DIRECT zabezpiecza Cię przed utratą samochodu w wyniku pożaru bądź kradzieży.

Ubezpieczenie od Pożaru i Kradzieży już od 89 zł /rok. Składka została wyliczona dnia 02.11.2018r., dla kierowcy z Gliwic, posiadającego 60% zniżek, w wieku 37 lat, jeżdżącego samochodem Skoda Fabia z silinikem 1.2 z 2004 roku. W cenie została uwzględniona zniżka za zakup przez Internet. Twoja indywidualna cena może się różnić od podanej w reklamie.