Porównanie ubezpieczeń komunikacyjnych OC

Podczas porównywania ofert ubezpieczenia nie tylko cena się liczy, jednak w przypadku ubezpieczenia OC z pewnością jest ona najważniejszym kryterium. Ostatnio dość popularne jest korzystanie z porównywarek, które w jednym miejscu prezentują cenę za ubezpieczenie z wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Jednak czasami w tej samej cenie w jednym towarzystwie dostaniemy więcej niż w innym.

kobieta porównuje ubezpieczenia komunikacyjnyjne OC

Mnogość ofert ubezpieczenia OC może przyprawić o zawrót głowy zwłaszcza początkującego kierowcę. Na polskim rynku sprzedaje je ponad 20 podmiotów, więc samodzielne sprawdzenie ich wszystkich jest praktycznie niemożliwe. Ostateczna wysokość składki jest kwestią bardzo indywidualną. Aby ułatwić porównanie, sprawdziliśmy, na co w ramach pakietu OC liczyć może ubezpieczony w kilku najpopularniejszych towarzystwach.

Zestawienie otwiera nasza propozycja, natomiast kolejne oferty zostały przedstawione w kolejności alfabetycznej.

AXA - ubezpieczenia komunikacyjne AXA DIRECT

Przy zakupie ubezpieczenia OC klienci dostają pakiet MIDI Assistance w cenie. Dzięki niemu ubezpieczony może liczyć na pomoc w razie wypadku, awarii lub kradzieży, m.in. naprawę na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu, holowanie pojazdu poszkodowanego, czy samochód zastępczy.

MIDI Assistance umożliwia szybkie uzyskanie informacji na temat postępowania w razie wypadku, formalności związanych z procedurą zgłaszania szkód, najbliżej zlokalizowanych stacji benzynowych, hoteli, pomocy drogowych, wypożyczalni pojazdów oraz pomocy serwisowej.

Dodatkowe korzyści wiążą się również ze sposobem zakupu polisy. Jeśli klient zrobi to drogą internetową, to otrzyma 15% zniżki na pakiet OC. Ubezpieczony może również podarować znajomemu zniżkę na jej zakup ubezpieczenia OC w wysokości 50 zł bądź ubezpieczenia OC+AC w wysokości 100 zł.

Allianz porównanie ubezpieczeń OC

Assistance w pakiecie z ubezpieczeniem OC oferuje również Allianz. Standardowy zakres usług również obejmuje holowanie i naprawę samochodu jednak pod warunkiem, że znajduje się on dalej niż 150 km od najbliższego warsztatu naprawczego.

Allianz nie oferuje dodatkowych zniżek za zakup polisy przez internet lub wybór preferowanej formy płatności, nie przewiduje również bonusów za polecenie.

Aviva porównanie ubezpieczeń OC

Assistance to również standard w pakiecie ubezpieczeniowym OC Avivy. Ubezpieczony może liczyć na pomoc w ramach Assistance również w Europie, a usługi obejmują także udostępnienie samochodu zastępczego. OC w Avivie umożliwia holowanie samochodu osoby poszkodowanej w wypadku w sytuacji, gdy to ubezpieczony jest jego sprawcą.

Generali porównanie ubezpieczeń OC

Najuboższą ofertę pod kątem dodatkowych korzyści przedstawiło TU Generali. W standardowym pakiecie mamy wprawdzie assistance, zieloną kartę oraz ochronę na terenie Europy, jednak brakuje jakichkolwiek profitów finansowych – dodatkowych zniżek, promocji czy bonusów lojalnościowych.

Warto pamiętać, że składki za polisy komunikacyjne są wyliczane indywidualnie, dlatego oferta wyglądająca świetnie dla poszczególnych klientów może okazać się zupełnie inna.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę