Polowanie na najtańsze OC

W celu wybrania jak najkorzystniejszego pod względem cenowym ubezpieczenia OC, należy przede wszystkim porównać oferty towarzystw ubezpieczeniowych. Zdarza się, że różnice cenowe w poszczególnych firmach, sięgają nawet kilkuset złoty. Przy tym warto pamiętać, że wpływ na koszt polisy ubezpieczeniowej mają przede wszystkim zniżki, w tym za: bezszkodową jazdę.

Najtańsze OC to najczęściej poszukiwany przez kierowców produkt ubezpieczeniowy. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku tej polisy cena w żaden sposób nie wpływa na zakres ochrony, który jest określony ustawowo.

Gdzie kierowcy znajdują najtańsze OC?

Aby wśród ofert towarzystw ubezpieczeniowych znaleźć najtańsze OC, trzeba dobrze się naszukać. Kierowcy często znajdują najtańsze OC w sieci, porównując ceny polis w kilku firmach ubezpieczeniowych. Inni znajdują najtańsze OC korzystając z porównywarek internetowych, a jeszcze inni na najtańsze OC trafiają u agenta. Jedno jest pewne: najtańsze OC znajdziemy, porównując oferty co najmniej kilku firm, a nie automatycznie przedłużając polisę w swoim towarzystwie.

Polujesz na najtańsze OC? Jedź bezpiecznie!

Porównanie ofert to jednak nie wszystko. Najtańsze OC kupią ci kierowcy, którzy jeżdżą bezpiecznie. Przy obliczaniu stawek ubezpieczeń towarzystwa biorą bowiem pod uwagę historię szkodowości. Większą szansę na najtańsze OC mają też kierowcy mieszkający w okolicy, w której nie dochodzi do wielu wypadków. Najtańsze OC łatwiej kupimy również wówczas, gdy prawo jazdy posiadamy od dłuższego czasu, z czym wiąże się większe doświadczenie za kierownicą.

Najtańsze OC dla przestrzegających prawa

Niektórzy ubezpieczyciele wprowadzają tzw. telematykę w celu odpowiedniego szacowania stawek ubezpieczeń komunikacyjnych. Jeżeli to rozwiązanie się przyjmie, wówczas najtańsze OC będą zapewne kupować kierowcy prowadzący auto spokojnie, bezwypadkowo i zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

To jednak jest przyszłość. Na ten moment wiemy na pewno, że na najtańsze OC nie mogą liczyć kierowcy mający na koncie niebezpieczne zdarzenia drogowe, takie jak stłuczki czy wypadki.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę