Polowanie na najtańsze OC

W celu wybrania jak najkorzystniejszego pod względem cenowym ubezpieczenia OC, należy przede wszystkim porównać oferty towarzystw ubezpieczeniowych. Zdarza się, że różnice cenowe w poszczególnych firmach, sięgają nawet kilkuset złoty. Przy tym warto pamiętać, że wpływ na koszt polisy ubezpieczeniowej mają przede wszystkim zniżki, w tym za: bezszkodową jazdę.

Najtańsze OC to najczęściej poszukiwany przez kierowców produkt ubezpieczeniowy. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku tej polisy cena w żaden sposób nie wpływa na zakres ochrony, który jest określony ustawowo.

Gdzie kierowcy znajdują najtańsze OC?

Aby wśród ofert towarzystw ubezpieczeniowych znaleźć najtańsze OC, trzeba dobrze się naszukać. Kierowcy często znajdują najtańsze OC w sieci, porównując ceny polis w kilku firmach ubezpieczeniowych. Inni znajdują najtańsze OC korzystając z porównywarek internetowych, a jeszcze inni na najtańsze OC trafiają u agenta. Jedno jest pewne: najtańsze OC znajdziemy, porównując oferty co najmniej kilku firm, a nie automatycznie przedłużając polisę w swoim towarzystwie.

Polujesz na najtańsze OC? Jedź bezpiecznie!

Porównanie ofert to jednak nie wszystko. Najtańsze OC kupią ci kierowcy, którzy jeżdżą bezpiecznie. Przy obliczaniu stawek ubezpieczeń towarzystwa biorą bowiem pod uwagę historię szkodowości. Większą szansę na najtańsze OC mają też kierowcy mieszkający w okolicy, w której nie dochodzi do wielu wypadków. Najtańsze OC łatwiej kupimy również wówczas, gdy prawo jazdy posiadamy od dłuższego czasu, z czym wiąże się większe doświadczenie za kierownicą.

Najtańsze OC dla przestrzegających prawa

Niektórzy ubezpieczyciele wprowadzają tzw. telematykę w celu odpowiedniego szacowania stawek ubezpieczeń komunikacyjnych. Jeżeli to rozwiązanie się przyjmie, wówczas najtańsze OC będą zapewne kupować kierowcy prowadzący auto spokojnie, bezwypadkowo i zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

To jednak jest przyszłość. Na ten moment wiemy na pewno, że na najtańsze OC nie mogą liczyć kierowcy mający na koncie niebezpieczne zdarzenia drogowe, takie jak stłuczki czy wypadki.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Te porady mogą Cię zainteresować

4 wskazówki, jak kupić OC najtaniej

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie polisy OC w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym, warto wcześniej dokładnie sprawdzić wszystkie dostępne opcje. W tym celu można skorzystać z kalkulatora składek oraz porównywarki internetowej. Dobrą opcją jest również rozmowa z agentem ubezpieczeniowym.

Czytaj dalej

Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie OC?

W wyborze najtańszej oferty polisy OC pomocne mogą być rankingi ubezpieczeń komunikacyjnych. Uwzględniają one nie tylko cenę ubezpieczenia, ale również zakres ochrony oraz opinię klientów. Przy wyszukiwaniu rankingów ubezpieczenia OC warto zwrócić uwagę, m.in. na termin zestawienia.

Czytaj dalej

Kalkulator OC i AC – jak czytać ofertę?

Kalkulator ubezpieczeń samochodowych umożliwia zakup polisy OC, AC, NNW i assistance. Pozwala on na wybór trzech różnych wariantów zestawów ubezpieczeniowych. Dzięki takiemu kalkulatorowi można nie tylko poznać szacowaną cenę polisy, ale również porównać wszystkie dostępne opcje.

Czytaj dalej