Coraz więcej osób kupuje OC online

Zakup polisy ubezpieczeniowej OC online jest czynnością prostą i wygodną, przeznaczoną dla osób, które cenią sobie swój czas. Wybór takiej formy zakupu polisy OC pozwala na skorzystanie z przejrzystego i prostego w obsłudze kalkulatora składki. Ponadto wiele towarzystw ubezpieczeniowych w zamian za zakup OC online oferuje atrakcyjne zniżki.

kobieta kupuje OC online

Jeżeli jesteś początkującym kierowcą, przez dłuższy czas nie miałeś polisy OC albo masz już za sobą kilka szkód, najprawdopodobniej nie przysługują ci zniżki z tytułu bezszkodowej jazdy. Mimo to chciałbyś kupić OC tanio? Tanie OC bez zniżek jest możliwe – wystarczy, że będziesz pamiętał o kilku ważnych kwestiach.

OC tanio z kalkulatorem składki

Brak zniżek za bezszkodową jazdę nie przekreśla szans na zakup polisy w rozsądnej cenie. Podstawą skutecznych poszukiwań taniego OC jest porównanie dostępnych na rynku ofert. OC tanio kupią m.in. ci, którzy korzystają z internetowych porównywarek składki. Także na stronach poszczególnych ubezpieczycieli znajdują się dedykowane kalkulatory, które pozwolą Ci szybko zorientować się w kosztach polisy w danym towarzystwie.

OC tanio? Poszukaj promocji

Przejrzyj wybrane oferty także pod kątem promocji prowadzonych przez różne towarzystwa. Być może to jedna z nich sprawi, że uda ci się kupić OC tanio. Przykładowo u nas powołanie się na numer polisy znajomego pozwala zaoszczędzić 50 zł przy zakupie OC i 100 zł przy zakupie pakietu OC+AC.

Kilka zniżek i kupujesz OC tanio

Koniecznie sprawdź listę zniżek oferowanych przez wybrane towarzystwa. Ubezpieczyciele premiują nie tylko bezszkodową jazdę. OC tanio można dostać także dokonując zakupu polisy online (u nas 15% zniżki). Zniżkę można uzyskać również za zakup ubezpieczenia dla kolejnego auta i sprawne zgłoszenie sprzedaży poprzedniego samochodu. Nie zapomnij też zadzwonić do swojego agenta – prawdopodobnie dysponuje on własnym zestawem zniżek dla klientów. Być może to właśnie z jego pomocą kupisz OC tanio.

A może to mąż lub żona kupi OC tanio?

Pamiętaj, że w przypadku małżeństw z ustanowioną wspólnotą majątkową (bez podpisanej intercyzy) ubezpieczyciel może uwzględnić w kalkulacji polisy zniżki tego z małżonków, które ma za sobą więcej lat bezszkodowej jazdy. Być może kupisz OC tanio posługując się zniżkami męża lub żony? Warto rozważyć również taką ewentualność. Jeśli chciałbyś skorzystać z takiej możliwości musisz pamiętać, że nie wszystkie towarzystwa oferują taką możliwość.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Te porady mogą Cię zainteresować

Ubezpieczenia obowiązkowe - rodzaje. Kto musi mieć ubezpieczenie?

Korzystając z ubezpieczenia, chcesz przede wszystkim zabezpieczyć się przed finansową odpowiedzialnością w przypadku wystąpienia pewnych ryzyk, które wymienione są w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Posiadając polisę, możesz otrzymać odszkodowanie w przypadku takich zdarzeń. Niektóre ubezpieczenia są obowiązkowe i niekorzystanie z nich może się wiązać z nałożeniem kar. Z których musisz skorzystać?

Czytaj dalej
samochód pod splecionymi dłońmi

Sprawdzanie OC – w jaki sposób sprawdzić ważność polisy OC?

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego powinien zawrzeć umowę ubezpieczenia OC. W praktyce jednak nie wszyscy dopełniają tego obowiązku. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny szacuje, że po polskich drogach jeździć może nawet od 80 do 100 tysięcy nieubezpieczonych pojazdów. Jak możesz sprawdzić, czy kierowca, który spowodował szkodę w Twoim pojeździe ma ważne OC?

Czytaj dalej
kobieta kupuje OC online

Polacy kupują OC online

Zaletą zakupu polisy ubezpieczeniowej OC przez Internet jest oszczędność czasu. Ponadto do takiej formy nabycia ubezpieczenia, oferując atrakcyjne zniżki, zachęcają towarzystwa ubezpieczeniowe. Zakup OC online jest formą, przeznaczoną dla osób zabieganych, którzy cenią sobie wygodę i proste rozwiązania.

Czytaj dalej

Jak kupić ubezpieczenie OC online? 5 wskazówek

Decydując się na formę zakupu ubezpieczenia OC online, warto pamiętać o przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów, w tym przede wszystkim dowodu rejestracyjny i prawa jazdy. Po wypełnieniu formularza należy wskazać dane właściciela pojazdu oraz wybrać jedną z zaproponowanych przez system ofert.

Czytaj dalej

Jak sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Przy zakupie samochodu warto sprawdzić, koszty jego ubezpieczenia. Uzależnione są one przede wszystkim od marki i modelu samochodu, miejsca użytkowania oraz profilu kierowcy. Oprócz ceny obowiązkowej polisy OC warto zainteresować się również kosztami ubezpieczenia AC oraz pakietami dodatkowych świadczeń.

Czytaj dalej

Kalkulator składek OC. Co robić, gdy brakuje danych?

Za pomocą kalkulatora składek OC można w szybki i efektywny sposób obliczyć wysokość ubezpieczenia i na tej podstawie wybrać najkorzystniejszą ofertę. Do formularza należy wpisać podstawowe informacje na temat samochodu, wartości uśrednionego przebiegu z ostatnich 12. miesięcy oraz dane na temat ostatniej polisy ubezpieczeniowej.

Czytaj dalej

Niezbędne dokumenty do zakupu ubezpieczenia samochodu

Przed zakupem ubezpieczenia samochodu warto przygotować komplet niezbędnych dokumentów. Wśród nich należy wymienić: dowód rejestracyjny, prawo jazdy, obecną polisę oraz umowę kupna lub sprzedaży samochodu. Bez tego typu dokumentów towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić sprzedaży polisy.

Czytaj dalej

Jakie drogi zakupu polisy OC oferują firmy ubezpieczeniowe?

W towarzystwach ubezpieczeniowych polisę OC można nabyć różnymi sposobami. Najbardziej rozpowszechnioną formą zakupu ubezpieczenia jest osobiste spotkanie z agentem. Dużą popularnością cieszy się również nabycie polisy OC za pośrednictwem Internetu lub telefonu.

Czytaj dalej

Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie OC?

W wyborze najtańszej oferty polisy OC pomocne mogą być rankingi ubezpieczeń komunikacyjnych. Uwzględniają one nie tylko cenę ubezpieczenia, ale również zakres ochrony oraz opinię klientów. Przy wyszukiwaniu rankingów ubezpieczenia OC warto zwrócić uwagę, m.in. na termin zestawienia.

Czytaj dalej