Obliczenie składki OC/AC

Przed zakupem ubezpieczenia OC i AC warto wcześniej skorzystać z kalkulatorów i porównywarek, które są zbiorczym zestawieniem najatrakcyjniejszych na rynku ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Tego typu działania powinni podjąć wszyscy kierowcy, którym zależy na jak atrakcyjniejszym pod względem cenowym ubezpieczeniu.

W sieci dostępne są liczne porównywarki i kalkulatory ubezpieczeń, które zachęcają kierowców do zapoznania się z dostępną na rynku ofertą polis. W jakich sytuacjach z nich skorzystać? Oblicz składkę OC/AC m.in. po to, żeby wybrać najlepszą ofertę, określić zakres ochrony i sprawdzić, czy nie przepłacasz.

Oblicz składkę OC/AC, żeby wybrać najlepszą ofertę

Szukasz oferty atrakcyjnej cenowo oraz spełniającej Twoje potrzeby ubezpieczeniowe? Oblicz składkę OC/AC za pomocą internetowej porównywarki polis lub kalkulatora dostępnego na www konkretnego ubezpieczyciela. W ten sposób szybko sprawdzisz, w jakim towarzystwie kupisz najtańsze OC. Co do AC, pamiętaj, aby zadbać nie tylko o jego dobrą cenę, ale także o odpowiedni zakres ochrony.

Oblicz składkę OC/AC, żeby określić optymalny zakres ochrony

Określając zakres ochrony AC, poszukaj złotego środka między zakresem ochrony a ceną polisy. Oblicz składkę OC/AC w dedykowanym kalkulatorze, a następnie dobieraj kolejne elementy ubezpieczenia obserwując, jak zmienia się składka. Na jej wysokość wpływa nie tylko zakres ochrony, ale także np. udział własny i typ sumy ubezpieczenia. Pamiętaj, że węższy zakres ochrony nie oznacza wcale gorszej polisy. Najważniejsze, by podejmować decyzję świadomie i wiedzieć, co się kupuje.

Oblicz składkę OC/AC, żeby sprawdzić, czy nie przepłacasz

Nawet, jeżeli jesteś zadowolony ze swojej oferty, warto przed upływem okresu ochrony skonfrontować ją z innymi dostępnymi na rynku. Dane auta i Twoje cały czas ewoluują – zmienia się wiek pojazdu, ale i Twoje doświadczenie za kierownicą i czas, jaki upłynął od ostatniej szkody. To wszystko wpływa na wysokość składki. Może się okazać, że oferta która w poprzednim roku była dla Ciebie najbardziej atrakcyjna, już taka nie jest. Żeby mieć pewność, Oblicz składkę OC/AC.

Oblicz składkę OC/AC, gdy kupujesz nowe auto

Oblicz składkę OC/AC także wtedy, gdy planujesz zakup nowego samochodu. To rozwiązanie szczególnie przydatne dla tych osób, które mają do dyspozycji kilka różnych ofert i nie wiedzą, jakie auto wybrać. Świadomość kwoty, jaką będziesz musiał zapłacić za ubezpieczenie danego pojazdu, może pomóc Ci podjąć ostateczną decyzję.

Oblicz składkę OC/AC, żeby kupić polisę online

Zakup polisy online, za który większość ubezpieczycieli przyznaje dodatkową zniżkę, wymaga użycia kalkulatora składki. Oblicz składkę OC/AC, a następnie wybierz jedną z gotowych konfiguracji albo samodzielnie skonstruuj swoją polisę.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Te porady mogą Cię zainteresować
Para podpisuje umowę zakupu samochodu

Sprzedaż auta – formalności, umowy, podatek

Zawarcie umowy kupna-sprzedaży auta wiąże się z koniecznością dopełnienia kilku formalności zarówno przez sprzedającego, jak i kupującego. Musisz pamiętać o tym, jakie dane i zapisy powinny znaleźć się w treści umowy, a także wiedzieć, kogo należy powiadomić o przeniesieniu praw własności do pojazdu. Czy sprzedaż auta wiąże się z koniecznością zapłaty podatku?

Czytaj dalej

Jak obniżyć składkę za ubezpieczenie?

Kierowcy, chcąc zminimalizować koszty utrzymania samochodu często poszukują atrakcyjnej pod względem cenowym oferty ubezpieczenia komunikacyjnego. W takiej sytuacji warto wiedzieć, że wpływ na koszt polisy OC i AC ma przede wszystkim bezszkodowość jazdy oraz takie aspekty, jak np. marka i model auta oraz miejsce jego parkowania.

Czytaj dalej

Tanie ubezpieczenie AC – kiedy mogę odzyskać składkę?

Przy sprzedaży lub wyrejestrowaniu pojazdu warto postarać się o zwrot kosztów z niewykorzystanego ubezpieczenia AC. Warto przy tym pamiętać, że kwota ta zostanie pomniejszona o uprzednio zlikwidowaną szkodę. Poza tym suma ubezpieczenia może się zmniejszyć, jeśli znacząco spadła wartość samochodu.

Czytaj dalej

Ile zapłacisz za polisę? Oblicz swoją składkę OC

Wysokość ubezpieczenia OC uzależniona jest od wielu czynników. Wśród nich najważniejszym aspektem są informacje o aucie, w tym, m.in. jego roku produkcji oraz rodzaju tankowanego paliwa. Wpływ na stawkę OC ma także doświadczenie kierowcy oraz czas użytkowania danego pojazdu.

Czytaj dalej