Kalkulator składek OC. Co robić, gdy brakuje danych?

Za pomocą kalkulatora składek OC można w szybki i efektywny sposób obliczyć wysokość ubezpieczenia i na tej podstawie wybrać najkorzystniejszą ofertę. Do formularza należy wpisać podstawowe informacje na temat samochodu, wartości uśrednionego przebiegu z ostatnich 12. miesięcy oraz dane na temat ostatniej polisy ubezpieczeniowej.

Na podstawie danych, jakie wpiszesz w formularz, kalkulator składek OC obliczy dla Ciebie cenę polisy. Jednak co robić w sytuacji, gdy nie możesz sobie przypomnieć jakiejś informacji?

Kalkulator składek OC rozpozna twoje auto

W pierwszym kroku kalkulator składek OC poprosi cię o wprowadzenie do formularza podstawowych informacji dotyczących ubezpieczanego pojazdu. Następnie na podstawie określonych w ten sposób parametrów auta: marki, roku produkcji, modelu, pojemności silnika, przebiegu – oszacuje wysokość składki. Zdarzają się jednak przypadki, w których system ma problem z odnalezieniem pojazdu w bazie. W takiej sytuacji sprawdź raz jeszcze, czy wprowadzone dane na pewno są poprawne, a jeżeli kalkulator składek OC nadal nie może zidentyfikować pojazdu, skontaktuj się z naszym konsultantem. Możesz zamówić bezpłatną rozmowę, ustalając preferowaną godzinę kontaktu, ale samodzielnie zadzwonić pod numer 1 95 22.

Kalkulator składek OC poprosi Cię o przebieg

Aplikacja poprosi Cię też o podanie zakładanej wartości średniego rocznego przebiegu. Ciężko Ci określić, jak wiele kilometrów pokonujesz rocznie? Nie musisz podawać tej wartości co, do 1 km. Zastanów się, ile kilometrów pokonujesz dziennie w dni robocze, w weekendy i w trakcie innych podróży, np. wakacyjnych. Zsumuj te wartości, a wynik podpowie Ci w jakim zakresie średniego rocznego przebiegu się mieścisz.

Kalkulator składek OC przypomni Ci też kod pocztowy

Miejscowość, w której użytkujesz auto, jest istotna dla wysokości składki, dlatego kalkulator składek OC poprosi Cię o wpisanie kodu pocztowego miejsca parkowania. Nie pamiętasz swojego kodu? Nic nie szkodzi, wystarczy, że podasz miejscowość i ulicę, a kalkulator składek OC wyszuka go za Ciebie. Jeżeli mieszkasz w miejscowości, w której nie ma nazw ulic, w polu „Ulica” wpisz jej nazwę.

Kalkulator składek OC poprosi o informacje o zniżkach/zwyżkach z ostatniej polisy

Jeżeli nie pamiętasz, jakie zwyżki lub zniżki za bezszkodową jazdę przysługiwały Ci w ostatnim roku polisowym, możesz zapytać o to swojego poprzedniego ubezpieczyciela – kalkulator składek OC na pewno poprosi Cię o tę informację. Pamiętaj, że dane o swojej historii ubezpieczenia znajdziesz też na stronie UFG! To tam sprawdzisz też, czy nie zostały Ci przypisane żadne szkody, których nie byłeś sprawcą.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę