Kalkulator składek OC. Co robić, gdy brakuje danych?

Za pomocą kalkulatora składek OC można w szybki i efektywny sposób obliczyć wysokość ubezpieczenia i na tej podstawie wybrać najkorzystniejszą ofertę. Do formularza należy wpisać podstawowe informacje na temat samochodu, wartości uśrednionego przebiegu z ostatnich 12. miesięcy oraz dane na temat ostatniej polisy ubezpieczeniowej.

Na podstawie danych, jakie wpiszesz w formularz, kalkulator składek OC obliczy dla Ciebie cenę polisy. Jednak co robić w sytuacji, gdy nie możesz sobie przypomnieć jakiejś informacji?

Kalkulator składek OC rozpozna twoje auto

W pierwszym kroku kalkulator składek OC poprosi cię o wprowadzenie do formularza podstawowych informacji dotyczących ubezpieczanego pojazdu. Następnie na podstawie określonych w ten sposób parametrów auta: marki, roku produkcji, modelu, pojemności silnika, przebiegu – oszacuje wysokość składki. Zdarzają się jednak przypadki, w których system ma problem z odnalezieniem pojazdu w bazie. W takiej sytuacji sprawdź raz jeszcze, czy wprowadzone dane na pewno są poprawne, a jeżeli kalkulator składek OC nadal nie może zidentyfikować pojazdu, skontaktuj się z naszym konsultantem. Możesz zamówić bezpłatną rozmowę, ustalając preferowaną godzinę kontaktu, ale samodzielnie zadzwonić pod numer 1 95 22.

Kalkulator składek OC poprosi Cię o przebieg

Aplikacja poprosi Cię też o podanie zakładanej wartości średniego rocznego przebiegu. Ciężko Ci określić, jak wiele kilometrów pokonujesz rocznie? Nie musisz podawać tej wartości co, do 1 km. Zastanów się, ile kilometrów pokonujesz dziennie w dni robocze, w weekendy i w trakcie innych podróży, np. wakacyjnych. Zsumuj te wartości, a wynik podpowie Ci w jakim zakresie średniego rocznego przebiegu się mieścisz.

Kalkulator składek OC przypomni Ci też kod pocztowy

Miejscowość, w której użytkujesz auto, jest istotna dla wysokości składki, dlatego kalkulator składek OC poprosi Cię o wpisanie kodu pocztowego miejsca parkowania. Nie pamiętasz swojego kodu? Nic nie szkodzi, wystarczy, że podasz miejscowość i ulicę, a kalkulator składek OC wyszuka go za Ciebie. Jeżeli mieszkasz w miejscowości, w której nie ma nazw ulic, w polu „Ulica” wpisz jej nazwę.

Kalkulator składek OC poprosi o informacje o zniżkach/zwyżkach z ostatniej polisy

Jeżeli nie pamiętasz, jakie zwyżki lub zniżki za bezszkodową jazdę przysługiwały Ci w ostatnim roku polisowym, możesz zapytać o to swojego poprzedniego ubezpieczyciela – kalkulator składek OC na pewno poprosi Cię o tę informację. Pamiętaj, że dane o swojej historii ubezpieczenia znajdziesz też na stronie UFG! To tam sprawdzisz też, czy nie zostały Ci przypisane żadne szkody, których nie byłeś sprawcą.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Te porady mogą Cię zainteresować

Porównanie ubezpieczeń komunikacyjnych OC

Podczas porównywania ofert ubezpieczenia nie tylko cena się liczy, jednak w przypadku ubezpieczenia OC z pewnością jest ona najważniejszym kryterium. Ostatnio dość popularne jest korzystanie z porównywarek, które w jednym miejscu prezentują cenę za ubezpieczenie z wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Jednak czasami w tej samej cenie w jednym towarzystwie dostaniemy więcej niż w innym.

Czytaj dalej

Coraz więcej osób kupuje OC online

Zakup polisy ubezpieczeniowej OC online jest czynnością prostą i wygodną, przeznaczoną dla osób, które cenią sobie swój czas. Wybór takiej formy zakupu polisy OC pozwala na skorzystanie z przejrzystego i prostego w obsłudze kalkulatora składki. Ponadto wiele towarzystw ubezpieczeniowych w zamian za zakup OC online oferuje atrakcyjne zniżki.

Czytaj dalej

Porównywarka czy kalkulator ubezpieczenia samochodu?

Kalkulator online i porównywarka ofert ubezpieczeń samochodowych są dwoma przydatnymi narzędziami przy zakupie polisy. Zaletą kalkulatora jest dokładna prezentacja oferty jednego towarzystwa ubezpieczeniowego. Natomiast porównywarka internetowa prezentuje wiele ofert, ale nie są one tak szczegółowo przedstawione, jak w przypadku kalkulatora.

Czytaj dalej