Kalkulator OC i AC – jak czytać ofertę?

Kalkulator ubezpieczeń samochodowych umożliwia zakup polisy OC, AC, NNW i assistance. Pozwala on na wybór trzech różnych wariantów zestawów ubezpieczeniowych. Dzięki takiemu kalkulatorowi można nie tylko poznać szacowaną cenę polisy, ale również porównać wszystkie dostępne opcje.

kalkulator OC

Wpisałeś wszystkie dane pojazdu i własne, podałeś historię ubezpieczenia, kliknąłeś „dalej” i utknąłeś? Spokojnie. Podpowiadamy, jak poprawnie czytać ofertę wygenerowaną przez kalkulator OC i AC – i jak dostosować ją do swoich potrzeb.

Kalkulator OC i AC przedstawia nam ofertę ubezpieczenia w trzech różnych wariantach – pakietach ubezpieczenia. Żeby jednak robić to skutecznie, trzeba mieć jasno sprecyzowane oczekiwania i podstawową wiedzę o ubezpieczeniach komunikacyjnych – wtedy kalkulator OC i AC nie będzie miał przed nami tajemnic.

Kalkulator OC i AC – dostępne ubezpieczenia

Wybór ubezpieczeń to podstawa pracy z kalkulatorem. Kalkulator OC i AC umożliwia zakup obowiązkowego OC, a także Autocasco, ubezpieczenia NNW, opon i assistance. Dodając do pakietu kolejne ubezpieczenia, obserwuj, jak zmienia się składka. Kalkulator OC i AC pozwoli Ci znaleźć najbardziej dla siebie optymalny bilans ochrony i kosztów.

Kalkulator OC i AC – dostępne warianty ubezpieczeń

Kalkulator OC i AC pozwala wybrać wariant polisy AC i assistance. Po zaznaczeniu odpowiedniej opcji zobaczysz, do jakich świadczeń daje dostęp dany wariant. Pamiętaj, że nie w każdym przypadku najszerszy zakres ochrony jest najlepszy. Być może naprawa w ASO nie jest Ci niezbędna i jesteś skłonny z niej zrezygnować? Najważniejsze, żebyś podjął decyzję świadomie – kalkulator OC i AC pomoże Ci porównać dostępne opcje.

Kalkulator OC i AC – określ udział własny w AC

Dla wielu osób to najtrudniejsze zadanie w procesie zakupu polisy. Ustalając udział własny w AC możemy bowiem obniżyć składkę ubezpieczenia, co niestety wiąże się także z odpowiednio mniejszym odszkodowaniem w razie ewentualnej szkody. Zanim wpiszemy odpowiedni procent udziału w kosztach likwidacji szkody do wyliczenia w kalkulatorze OC i AC, warto rozważyć konsekwencje tej decyzji dla domowych finansów. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakiego rozmiaru szkoda może nam się przytrafić, a tym samym jak zaznaczony przez nas procent przełoży się na realne pieniądze. Czy np. 10 % udziału w kosztach ewentualnej szkody, którą oszacowano na 5000zł, czyli wydatek 500 zł będzie problemem dla Twojego budżetu? Jeśli nie, możesz ustalić udział własny w AC na takim właśnie poziomie.

Kalkulator OC i AC tylko z OWU pod ręką

Do analizy oferty wygenerowanej przez kalkulator OC i AC warto przygotować sobie OWU. Chociaż aplikacja wymienia, jakie świadczenia idą w parze z danym wariantem polisy, w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia znajdziemy bardziej szczegółowe informacje na ich temat. Przed zawarciem umowy trzeba się z tym dokumentem bezwzględnie zapoznać.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Te porady mogą Cię zainteresować

Porównanie ubezpieczeń komunikacyjnych OC

Podczas porównywania ofert ubezpieczenia nie tylko cena się liczy, jednak w przypadku ubezpieczenia OC z pewnością jest ona najważniejszym kryterium. Ostatnio dość popularne jest korzystanie z porównywarek, które w jednym miejscu prezentują cenę za ubezpieczenie z wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Jednak czasami w tej samej cenie w jednym towarzystwie dostaniemy więcej niż w innym.

Czytaj dalej

Kalkulator ubezpieczeń a rodzaj polisy

Za pomocą kalkulatora ubezpieczeń, dostępnego w formie elektronicznej, można w szybki sposób obliczyć wartość różnego typu ubezpieczeń komunikacyjnych. Kalkulator ten pozwala na kalkulację polisy OC i AC, NNW, assistance i ubezpieczenia opon.

Czytaj dalej

Polowanie na najtańsze OC

W celu wybrania jak najkorzystniejszego pod względem cenowym ubezpieczenia OC, należy przede wszystkim porównać oferty towarzystw ubezpieczeniowych. Zdarza się, że różnice cenowe w poszczególnych firmach, sięgają nawet kilkuset złoty. Przy tym warto pamiętać, że wpływ na koszt polisy ubezpieczeniowej mają przede wszystkim zniżki, w tym za: bezszkodową jazdę.

Czytaj dalej