4 wskazówki, jak kupić OC najtaniej

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie polisy OC w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym, warto wcześniej dokładnie sprawdzić wszystkie dostępne opcje. W tym celu można skorzystać z kalkulatora składek oraz porównywarki internetowej. Dobrą opcją jest również rozmowa z agentem ubezpieczeniowym.

Jak kupić OC i gdzie najtaniej? Te pytania bardzo często pojawia się na forach internetowych przeznaczonych dla właścicieli samochodów. Nic powinno nas to dziwić - OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, a jego zakupu dokonujemy co 12 miesięcy. A więc jak i gdzie znaleźć OC tak, żeby było najtaniej? Oto nasze 4 wskazówki.

Skorzystaj z porównywarki

Właściciele pojazdów, którzy chcą kupić OC najtaniej jak to tylko możliwe, w pierwszej kolejności powinni skorzystać z porównywarki internetowej. Jest to kalkulator do wyliczenia składek, który w wyniku wypełnienia formularza wyświetla porównanie cen ubezpieczenia na to samo auto, w różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych. W Internecie dostępnych jest kilka porównywarek, które współpracują z towarzystwami ubezpieczeniowymi i które umożliwiają zakup polisy online. Wystarczy poświęcić kilka minut i wypełnić formularz. Po wpisaniu danych dotyczących ubezpieczanego pojazdu oraz jego właściciela lub współwłaścicieli, porównywarka wskaże nam kilka ofert, dzięki czemu od razu będziemy mieli rozeznanie, gdzie można kupić OC najtaniej. W ten sposób możesz w jednym miejscu dokonać samodzielnie porównania prezentowanych ofert.

Sprawdź cenę w kalkulatorze składek

Choć, jak wspomnieliśmy powyżej, na rynku funkcjonuje kilka porównywarek internetowych, to niekiedy zdarza się, że dana porównywarka nie współpracuje z tym towarzystwem ubezpieczeniowym, w którym akurat chcielibyśmy zakupić polisę - np. ze względu na dobre opinie lub rekomendację znajomych. Wówczas z pomocą przychodzą nam kalkulatory składek, które są dostępne na stronach internetowych większości ubezpieczycieli. Dzięki kalkulatorom również możemy znaleźć korzystną ofertę i kupić OC najtaniej, jak to jest możliwe w danym momencie. W kalkulatorze, podobnie jak w porównywarce, wpisujemy dane ubezpieczanego pojazdu (m.in. markę, model, rok produkcji, pojemność i moc silnika) oraz dane właściciela ( m.in. historię ubezpieczenia, okres posiadania prawa jazdy głównego kierowcy oraz ile tych kierowców będzie), i na tej podstawie kalkulator automatycznie wylicza nam wysokość składki. Co ważne, kalkulator uwzględnia zniżki i promocje, jakie aktualnie obowiązują w danym towarzystwie ubezpieczeniowym oraz prezentuje różne zakresy świadczeń, a więc narzędzie podpowie nam, jak możemy zaoszczędzić za polisie i kupić OC najtaniej.

OC gdzie najtaniej? Zapytaj agenta

O to, gdzie kupić OC najtaniej warto zapytać także agenta ubezpieczeniowego. Agenci współpracują z różnymi towarzystwami, a więc na bieżąco są informowani o obowiązujących rabatach. Dokładnie też znają system przyznawania zniżek. I choć zazwyczaj największe zniżki można otrzymać za bezszkodową jazdę, to jednak na atrakcyjny rabat można liczyć także za kontynuację ubezpieczenia w tym samym towarzystwie. Zaletą zakupu ubezpieczenia u agenta jest także fakt, że doradca pomoże nam wybrać polisę skrojoną na miarę naszych potrzeb, tym bardziej jeśli zależy nam nie tylko na ubezpieczeniu OC, ale także na opcjach dodatkowych np. Assistance, NNW czy ubezpieczeniu opon.

Porównuj oferty

Szukając polisy OC najtaniej jak tylko się da, tak naprawdę warto skorzystać ze wszystkich wyżej wymienionych metod i porównać oferty. Pierwszej wstępnej analizy cen możemy dokonać jeszcze w domu za pomocą porównywarek internetowych lub kalkulatorów składek. Następnie dobrze jest udać się do agenta ubezpieczeniowego i sprawdzić, czy ten może nam przygotować jeszcze korzystniejszą ofertę. Pamiętajmy, że jeśli zależy nam, aby kupić OC najtaniej na rynku, to warto zacząć swoją analizę przed terminem końca ubezpieczenia zapisanym w certyfikacie oraz poświęcić na to trochę czasu – ofert ubezpieczeniowych jest wiele i ciężko się ze wszystkimi szybko zapoznać.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę