Obliczenie składki OC/AC

Przed zakupem ubezpieczenia OC i AC warto wcześniej skorzystać z kalkulatorów i porównywarek, które są zbiorczym zestawieniem najatrakcyjniejszych na rynku ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Tego typu działania powinni podjąć wszyscy kierowcy, którym zależy na jak atrakcyjniejszym pod względem cenowym ubezpieczeniu.

W sieci dostępne są liczne porównywarki i kalkulatory ubezpieczeń, które zachęcają kierowców do zapoznania się z dostępną na rynku ofertą polis. W jakich sytuacjach z nich skorzystać? Oblicz składkę OC/AC m.in. po to, żeby wybrać najlepszą ofertę, określić zakres ochrony i sprawdzić, czy nie przepłacasz.

Oblicz składkę OC/AC, żeby wybrać najlepszą ofertę

Szukasz oferty atrakcyjnej cenowo oraz spełniającej Twoje potrzeby ubezpieczeniowe? Oblicz składkę OC/AC za pomocą internetowej porównywarki polis lub kalkulatora dostępnego na www konkretnego ubezpieczyciela. W ten sposób szybko sprawdzisz, w jakim towarzystwie kupisz najtańsze OC. Co do AC, pamiętaj, aby zadbać nie tylko o jego dobrą cenę, ale także o odpowiedni zakres ochrony.

Oblicz składkę OC/AC, żeby określić optymalny zakres ochrony

Określając zakres ochrony AC, poszukaj złotego środka między zakresem ochrony a ceną polisy. Oblicz składkę OC/AC w dedykowanym kalkulatorze, a następnie dobieraj kolejne elementy ubezpieczenia obserwując, jak zmienia się składka. Na jej wysokość wpływa nie tylko zakres ochrony, ale także np. udział własny i typ sumy ubezpieczenia. Pamiętaj, że węższy zakres ochrony nie oznacza wcale gorszej polisy. Najważniejsze, by podejmować decyzję świadomie i wiedzieć, co się kupuje.

Oblicz składkę OC/AC, żeby sprawdzić, czy nie przepłacasz

Nawet, jeżeli jesteś zadowolony ze swojej oferty, warto przed upływem okresu ochrony skonfrontować ją z innymi dostępnymi na rynku. Dane auta i Twoje cały czas ewoluują – zmienia się wiek pojazdu, ale i Twoje doświadczenie za kierownicą i czas, jaki upłynął od ostatniej szkody. To wszystko wpływa na wysokość składki. Może się okazać, że oferta która w poprzednim roku była dla Ciebie najbardziej atrakcyjna, już taka nie jest. Żeby mieć pewność, Oblicz składkę OC/AC.

Oblicz składkę OC/AC, gdy kupujesz nowe auto

Oblicz składkę OC/AC także wtedy, gdy planujesz zakup nowego samochodu. To rozwiązanie szczególnie przydatne dla tych osób, które mają do dyspozycji kilka różnych ofert i nie wiedzą, jakie auto wybrać. Świadomość kwoty, jaką będziesz musiał zapłacić za ubezpieczenie danego pojazdu, może pomóc Ci podjąć ostateczną decyzję.

Oblicz składkę OC/AC, żeby kupić polisę online

Zakup polisy online, za który większość ubezpieczycieli przyznaje dodatkową zniżkę, wymaga użycia kalkulatora składki. Oblicz składkę OC/AC, a następnie wybierz jedną z gotowych konfiguracji albo samodzielnie skonstruuj swoją polisę.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Te porady mogą Cię zainteresować
Para podpisuje umowę zakupu samochodu

Sprzedaż auta – formalności, umowy, podatek

Zawarcie umowy kupna-sprzedaży auta wiąże się z koniecznością dopełnienia kilku formalności zarówno przez sprzedającego, jak i kupującego. Musisz pamiętać o tym, jakie dane i zapisy powinny znaleźć się w treści umowy, a także wiedzieć, kogo należy powiadomić o przeniesieniu praw własności do pojazdu. Czy sprzedaż auta wiąże się z koniecznością zapłaty podatku?

Czytaj dalej