Zniżki na ubezpieczenie samochodu – co warto wiedzieć?

Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje zniżki od stawki podstawowej na ubezpieczenie samochodu. Można je uzyskać, płacąc za polisę kartą kredytową oraz decydując się na formę zakupu ubezpieczenia przez Internet. Na zniżki mogą liczyć także kierowcy, którzy mają wykupione w danym towarzystwie ubezpieczenie na dom lub inny pojazd.

 

Składka podstawowa – to od jej ustalenia rozpoczyna się proces kalkulacji ceny polisy. Dopiero w następnym kroku ubezpieczyciel koryguje bazową wartość składki o odpowiednie zwyżki lub zniżki na ubezpieczenie samochodu. Jak uzyskać dodatkowe ulgi? Przeczytaj nasz poradnik.

Zniżki na ubezpieczenie możemy uzyskać m.in. za bezszkodowość, ale nie tylko. Istnieją też szybsze „sposoby”. Wystarczy wiedzieć, co premiują dane towarzystwa, a także sprawdzać aktualne promocje. W AXA Ubezpieczenia znajdziesz wiele ciekawych zniżek na ubezpieczenie samochodu, dzięki którym zaoszczędzisz dodatkowy grosz.

Zakup przez Internet

Do 15 proc. zniżki na ubezpieczenie samochodu lub nieruchomości otrzymają Ci klienci, którzy kupią polisę przez Internet. Zniżka jest automatycznie uwzględniania w obliczonej składce.

Zakup ubezpieczenia dla kolejnego auta

Wiele towarzystw oferuje też zniżki na ubezpieczenie samochodu kierowcom, którzy ubezpieczają już u nich jedno lub więcej aut. U nas taka zniżka wynosi 5 proc.

Zniżki cross sellowe

Premiujemy naszych klientów, dlatego proponujemy im tak zwane zniżki cross sellowe. Każdy klient który kupi polisę komunikacyjną w AXA Ubezpieczenia otrzyma 15% zniżki na ubezpieczenie nieruchomości, i odwrotnie. Ci klienci którzy kupią ubezpieczenie nieruchomości otrzymają aż 20% zniżki na ubezpieczenie komunikacyjne.

Zgłoszenie sprzedaży samochodu

Sprzedajesz auto? Jak najszybciej poinformuj o tym swojego ubezpieczyciela. Jest szansa, że dostaniesz zniżkę na ubezpieczenie kolejnego samochodu. U nas za poinformowanie o sprzedaży auta w ciągu pięciu dni od daty transakcji przysługuje zniżka w kwocie 60 zł. na zakup następnej polisy.

Pakiet OC i AC

Jeżeli planujesz jednoczesny zakup OC i Autocasco, najlepiej nabyć oba ubezpieczenia w pakiecie – często składka jest wtedy niższa.

Zniżka od znajomego

Porozmawiaj ze znajomymi – być może okaże się, że oni będą mogli udzielić ci jakiejś rady. A nawet pomóc w uzyskaniu zniżki na ubezpieczenie samochodu! Jeżeli np. mają polisę ubezpieczenia komunikacyjnego w AXA Ubezpieczenia, mogą przekazać ci aż 50 zł zniżki na zakup OC i 100 zł na zakup AC i OC.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Te porady mogą Cię zainteresować

AC – jakie zniżki przysługują?

Rodzaje zniżek, przysługującym kierowcom przy zakupie polis uzależnione są od wewnętrznych ustaleń towarzystw ubezpieczeniowych. Zazwyczaj na wysokość ubezpieczenia AC wpływa: historia jazdy, wiek kierowcy, przebieg, marka samochodu i miejsce zamieszkania.

Czytaj dalej

Tania polisa OC, a parametry pojazdu

Przy ustalaniu wysokości polisy OC bardzo ważną rolę odgrywają parametry pojazdu. Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę przede wszystkim rok produkcji samochodu, miejsce zakupu auta, aktualny stan licznika oraz parametry techniczne, takie jak np. marka i model pojazdu.

Czytaj dalej

Najważniejsze informacje dotyczące OC

Polisa ubezpieczeniowa OC jest formą zabezpieczenia finansowego kierowcy, w przypadku, gdy wyrządzi on szkodę. Dotyczy to zarówno szkód osobowych, jak i materialnych. Warto pamiętać również o tym, że towarzystwa ubezpieczeniowe nie zawsze mają obowiązek pokrywania wyrządzonych szkód.

Czytaj dalej

Tanie OC samochodu – miejsce zamieszkania a cena polisy

Cena ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) właściciela samochodu uzależniona jest, m.in. od miejsca zamieszkania. Pomiędzy poszczególnymi miejscowościami różnica w cenie OC może wynosić nawet kilkaset zł rocznie. Zazwyczaj polisa ubezpieczeniowa samochodu jest droższa w dużych miastach.

Czytaj dalej