Tanie ubezpieczenie AC a dodatkowe zabezpieczenia w aucie

Ubezpieczenie AC jest dobrowolną formą zabezpieczenia pojazdów mechanicznych od zdarzeń losowych, w tym, m.in. od kradzieży. Wpływ na jego wysokość ma nie tylko wartość rynkowa samochodu, ale także dodatkowe zabezpieczenia w aucie. Na tanie ubezpieczenie AC może liczyć właściciel pojazdu wyposażonego w autoalarm, blokadę kierownicy i skrzyni biegów.

Na wysokość składki autocasco może mieć wpływ m.in. ryzyko kradzieży pojazdu. Chcesz kupić tanie ubezpieczenie AC? Zadbaj o bezpieczeństwo swojego auta.

Ryzyko kradzieży zależy m.in. od marki i modelu auta – istnieją samochody bardziej i mniej popularne wśród złodziei. W sieci można znaleźć aktualne rankingi najczęściej kradzionych aut, na które warto zerknąć przez zakupem nowego pojazdu. W każdej chwili możemy też zmienić miejsce parkowania auta albo zainstalować w nim dodatkowe zabezpieczenia, zwiększając swoje szanse na tanie ubezpieczenie AC.

Tanie ubezpieczenie AC a model pojazdu

W 2015 r. w Polsce odnotowano ponad 13 tys. przypadków kradzieży samochodów. Prym wśród „zaginionych” wiodą Volkswageny i Audi (modele: Golf, Passat, A4, A6, A3). Wyjątkiem jest Warszawa, z której ulic znikają najczęściej auta japońskie – Mazdy, Toyoty i Hondy. Komenda Główna Policji podaje, że z aut, które padają łupem złodziei, tylko niewielki procent wraca z powrotem na rynek – większość zostaje sprzedana na części. Tanie ubezpieczenie AC kupią łatwiej ci kierowcy, którzy poruszają się mniej „popularnymi” modelami aut.

Tanie ubezpieczenie AC a miejsce parkowania auta

Zostawiasz samochód na ulicy? To znacznie zwiększa ryzyko kradzieży auta (a także jego uszkodzenia, np. porysowania), sprawiając jednocześnie, że trudniej jest kupić tanie ubezpieczenie AC. Znacznie lepiej jest parkować auto w garażu albo wiacie na terenie posesji. Jeżeli nie dysponujesz własnym miejscem postoju, sprawdź, czy w twojej okolicy działa zadaszony parking strzeżony. Opłatę za jego użytkowanie może zrekompensować tanie ubezpieczenie AC, a twoje auto będzie mniej narażone na szkodę.

Tanie ubezpieczenie AC a dodatkowe zabezpieczenia

Liczba i jakość zabezpieczeń, w jakie wyposażone jest auto, to kolejny czynnik decydujący o tym, czy uda nam się kupić tanie ubezpieczenie AC. Podstawą jest autoalarm i immobiliser, który utrudnia złodziejowi uruchomienie pojazdu. Ponieważ każde zabezpieczenie można obejść, lepiej, gdy jest ich więcej – do zestawu warto dodać np. blokadę kierownicy, skrzyni biegów i ukryty wyłącznik pompy paliwa. Ciekawym rozwiązaniem jest też lokalizator GPS, który pomaga namierzyć skradzione auto.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Te porady mogą Cię zainteresować

Ubezpieczenie NNW - jak działa i od czego chroni?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych (NNW) jest formą ubezpieczenia, obejmującą ochronę życia i zdrowia zarówno kierowcy, jak i pasażerów. Wypłacane jest ono w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ubezpieczenie NNW obejmuje szkody poniesione w wyniku wypadku drogowego oraz w innych sytuacjach komunikacyjnych.

Czytaj dalej

Użytkowanie auta a ubezpieczenie OC, AC

Wysokość ubezpieczenia OC i AC uzależniona jest przede wszystkim od modelu i wieku pojazdu. Oprócz tego wpływ na nią ma także miejsce parkowania pojazdu w nocy, sposób użytkowania samochodu oraz miejsce zamieszkania kierowcy. Przy obliczaniu szacunkowej wysokości ubezpieczenia warto skorzystać z kalkulatorów online.

Czytaj dalej