Kalkulator ubezpieczeń a rodzaj polisy

Za pomocą kalkulatora ubezpieczeń, dostępnego w formie elektronicznej, można w szybki sposób obliczyć wartość różnego typu ubezpieczeń komunikacyjnych. Kalkulator ten pozwala na kalkulację polisy OC i AC, NNW, assistance i ubezpieczenia opon.

Kalkulator ubezpieczeń to proste i wygodne narzędzie dla wszystkich osób, które chcą kupić polisę komunikacyjną za pośrednictwem Internetu. Wystarczy poświęcić kilka minut na uzupełnienie formularza, a kalkulator ubezpieczeń automatycznie obliczy składkę OC, AC, NNW oraz innych produktów dostępnych w danym towarzystwie.

Kalkulator ubezpieczeń staje się coraz bardziej popularny wśród kierowców poszukujących polisy. Nawet jeśli ostatecznego zakupu dokonujemy za pośrednictwem agenta, to przy użyciu kalkulatora ubezpieczeń możemy wstępnie sprawdzić, jaką cenę zapłacimy za udzieloną ochronę - nie wychodząc z domu.

Plusy kalkulatora ubezpieczeń

Niewątpliwą zaletą kalkulatora ubezpieczeń jest fakt, że jest on dostępny na stronie internetowej w większości towarzystw ubezpieczeniowych. Kolejnym atutem kalkulatora ubezpieczeń jest możliwość kalkulacji nie tylko składki OC komunikacyjnego, ale również innych polis adresowanych do posiadaczy pojazdów mechanicznych.

OC w kalkulatorze ubezpieczeń

Po uzupełnieniu danych niezbędnych do dokonania kalkulacji, czyli tych dotyczących właściciela pojazdu i samego auta (m.in. marka i model pojazdu, data produkcji, pojemność silnika, aktualny przebieg), w kalkulatorze ubezpieczeń wyświetli nam się kilka opcji ubezpieczeniowych. Jedną z nich jest najczęściej „gołe” OC lub ewentualnie OC z pakietem podstawowego assistance, które towarzystwo dołącza do polisy w cenie obowiązkowego ubezpieczenia.

AC w kalkulatorze ubezpieczeń

Kolejną opcją, jaką wskaże nam kalkulator ubezpieczeń, jest polisa Autocasco. W jej przypadku aplikacja poinformuje nas nie tylko o cenie, ale też o wysokości udziału własnego, możliwości bezgotówkowej likwidacji szkody, naprawie w ASO oraz wykorzystaniu oryginalnych części producenta pojazdu w procesie likwidacji – o ile parametry samochodu (np. wiek) pozwalają na zastosowanie tych opcji.

Kalkulator ubezpieczeń a NNW

Trzecim rodzajem polisy, który jest dostępny w kalkulatorze ubezpieczeń, jest ubezpieczenie NNW, czyli ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków. Tutaj także, oprócz ceny za rozszerzenie ochrony, formularz wyświetli nam rekomendowaną sumę ubezpieczenia. W niektórych kalkulatorach możemy dowolnie tę sumę zwiększać lub zmniejszać, co wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej.

Kalkulator ubezpieczeń a inne polisy komunikacyjne

Inną opcją ubezpieczeniową, dla której także możemy dokonać kalkulacji za pomocą kalkulatora ubezpieczeń, jest ubezpieczenie assistance (obejmujące pomoc serwisową, informacyjną i medyczną w razie awarii pojazdu) oraz ubezpieczenie opon – jeżeli dane towarzystwo ma je w swojej ofercie.

Na koniec warto zauważyć, że niektóre kalkulatory ubezpieczeń są wyposażone w dodatkowe funkcjonalności, które umożliwiają samodzielny dobór zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Co oznacza, że oprócz polisy OC możemy zdecydować się także na ubezpieczenie Autocasco i ubezpieczenie NNW, wybierając przy tym różne sumy ubezpieczenia. Dobierając odpowiednie parametry polisy, kalkulator w czasie rzeczywistym będzie dokonywał przykładowej symulacji wysokości składki.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Te porady mogą Cię zainteresować

Porównanie ubezpieczeń komunikacyjnych OC

Podczas porównywania ofert ubezpieczenia nie tylko cena się liczy, jednak w przypadku ubezpieczenia OC z pewnością jest ona najważniejszym kryterium. Ostatnio dość popularne jest korzystanie z porównywarek, które w jednym miejscu prezentują cenę za ubezpieczenie z wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Jednak czasami w tej samej cenie w jednym towarzystwie dostaniemy więcej niż w innym.

Czytaj dalej

Kalkulator OC i AC – jak czytać ofertę?

Kalkulator ubezpieczeń samochodowych umożliwia zakup polisy OC, AC, NNW i assistance. Pozwala on na wybór trzech różnych wariantów zestawów ubezpieczeniowych. Dzięki takiemu kalkulatorowi można nie tylko poznać szacowaną cenę polisy, ale również porównać wszystkie dostępne opcje.

Czytaj dalej

Co obejmuje ubezpieczenie OC samochodu?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) samochodu obejmuje przede wszystkim rekompensatę szkód, powstałych w wyniku spowodowania kolizji lub wypadku drogowego. Dotyczy to zarówno szkód osobowych, jak i materialnych. Co istotne, polisa OC przypisana jest do konkretnego samochodu, a nie do jego właściciela.

Czytaj dalej