Assistance turystyczny, pomoc w trudnych sytuacjach
Zgłoszenie szkody
Centrum alarmowe 24h - zgłoszenie szkody
- Telefon +48 22 575 90 80*
- Fax. +48 22 575 90 82
- e-mail: medical@ipa.com.pl
Dział likwidacji (8:00 -17:00) – zgłoszenie szkody po powrocie do Polski
- e-mail: likwidacja@axa-assistance.pl
Centrum Telefonicznej Obsługi Klienta:
- 22 599 95 22**
Szkody związane z ubezpieczeniem rezygnacji z podróży należy zgłaszać :
tel. +48 22 575 90 80*
e - mail: likwidacja@ipa.com.pl
Inter Partner Assistance
ul. Prosta 68
00-838 Warszawa
Szkody związane z ubezpieczeniem rezygnacji z podróży należy zgłaszać w ciągu 7 dni od zdarzenia.
*opłata zgodna z taryfą operatora
** połączenie płatne jak za jeden impuls, niezależnie od długości rozmowy
Zgłoś szkodę
Najczęściej zadawane pytania
Dokumenty
Jeśli nie otrzymałeś/aś polisy, sprawdź folder SPAM na swojej skrzynce mailowej. Być może tam trafiła wiadomość. Jeśli masz taką potrzebę możesz złożyć zgłoszenie na wysyłkę polisy. Zgłoszenie proszę wysłać na adres: turystyka.dut@axa.pl
Niestety AXA nie wystawia faktur do zakupionych polis. Polisa zgodnie z prawem, spełnia wymogi dokumentu finansowego, jeżeli ubezpieczającym jest podmiot, który wymaga faktury.
Angielską wersję dokumentu Ogólne warunki ubezpieczenia Kontynenty Multitravel znajdziesz pod adresem: https://axa.pl/podroz-ubezpieczenia/ubezpieczenie-kontynenty-multitravel/formularze-i-dokumenty/
Odstąpienie od umowy
Należy wypełnić oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia i wysłać je na adres turystyka.dut@axa.pl lub korespondencyjnie na adres podany w oświadczeniu.
Wzór formularza dostępny jest pod adresem:
https://axa.pl/fileadmin/produkty/centrum_klienta/dokumenty/714_formularz_odstapienia_od_umowy_ubezpieczenia_podrozy_Kontynenty.pdf
Składka zostanie zwrócona na konto, z którego dokonano wpłaty.
Pomoc za granicą
W celu uzyskania pomocy, niezwłocznie skontaktuj się z Centrum Alarmowym. Dane kontaktowe są na twojej polisie.
Jeśli nie jesteś w stanie skontaktować się z Centrum Alarmowym, zgłoszenia może dokonać inna osoba w twoim imieniu. Bezpośredni kontakt ubezpieczonego nie jest warunkiem uzyskania pomocy.
Skontaktuj się z Centrum Alarmowym. Doradcy pomogą Ci otrzymać pomoc bezgotówkową.
W celu uzyskania refundacji kosztów leczenia poniesionych za granicą, należy wypełnić druk zgłoszenia szkody oraz dołączyć do niego rachunki i dokumentację medyczną. Zgłoszenia można dokonać po powrocie do kraju. Formularz zgłoszenia szkody możesz pobrać ze strony: https://axa.pl/podroz-ubezpieczenia/ubezpieczenie-kontynenty-multitravel/formularze-i-dokumenty/
Zakres ubezpieczenia
Wariant EUROPA obejmuje następujące kraje europejskie: Albania, Andora, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania łącznie z Wyspami Kanaryjskimi, Holandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.
Wariant EUROPA nie dotyczy ubezpieczenia w RP i kraju rezydencji.
W wariancie ŚWIAT zakresem terytorialnym ubezpieczenia objęty jest cały świat, z wyłączeniem terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz kraju rezydencji.
Ubezpieczenie Multitravel standardowo obejmuje zakresem ochrony ryzyka związane z amatorskim uprawianiem sportów letnich i zimowych. W produkcie Indywidualne podróże Kontynenty na terenie RP trzeba dokupić pakiet Travel SPORT lub Travel SPORT PLUS. Amatorskie bieganie czy jazda na rowerze nie wymaga ubezpieczenia w wersji Travel SPORT lub TRAVEL SPORT PLUS.
Ochrona ubezpieczenia nie dotyczy państw, w których została ogłoszona wojna.
Tak. Jeżeli osoba, na której rachunek zawierana jest umowa ubezpieczenia przebywa za granicą, odpowiedzialność Towarzystwa rozpoczyna się po upływie trzech dni od dnia opłacenia składki ubezpieczeniowej (nie wcześnej jednak niż od daty i godziny wskazanej na polisie jako początek ochrony ubezpieczeniowej).
Odwiedzając więcej niż jedno państwo wystarczy wybrać i podać jedno z nich.
Amatorskie uprawianie sportu w warunkach letnich, bądź zimowych wiąże się z jego rekreacyjnym charakterem. Sport amatorski może być uprawiany w wyznaczonych do tego miejscach (stoki, oznaczone trasy, akweny). Przez sporty amatorskie rozumie się: narciarstwo, snowboarding , surfing, windsurfing, kitesurfing, wakeboarding, a także zajęcia teambuildingowe.
Wyczynowe i zawodowe uprawianie sportu wiąże się z dużą regularnością i intensywnością - udział w zorganizowanych treningach, zawodach i obozach kondycyjnych związany z uczestnictwem w klubach sportowych. Czerpanie dochodu z uprawiania danej dyscypliny, bądź wyprawy w miejsca o ekstremalnych warunkach klimatycznych lub przyrodniczych również zaliczane jest do kategorii wyczynowego i zawodowego sportu.
Sporty o charakterze ekstremalnym wymagają ponadprzeciętnych umiejętności oraz działania w warunkach wysokiego ryzyka. Są to w szczególności sporty takie jak: skoki ze spadochronem, skoki z wysokich budynków lub skał, paralotniarstwo, szybownictwo, pilotowanie samolotów silnikowych, kolarstwo górskie, speleologia, skoki narciarskie, jazda po muldach, skoki akrobatyczne na nartach, heliskiing. Do sportów wysokiego ryzyka zaliczamy: sporty motorowe (quady, skutery śnieżne i inne pojazdy lądowe), sporty motorowodne (jazda na skuterze wodnym, nartach wodnych, motorówkach i inne sporty wodne, w których wykorzystywane są pojazdy motorowe), jazda konna, polo, myślistwo, nurkowanie z aparatem powietrznym, freediving, rafting lub inne sporty wodne uprawiane na rzekach górskich, wspinaczka wysokogórska, skalna, skałkowa, sztuki walki i wszelkiego rodzaju sporty obronne, trekking uprawiany na wysokości powyżej 3500 m n. p. m., przebywanie na wysokości powyżej 3500 m n.p.m., uprawianie narciarstwa lub snowboardu poza trasami zjazdowymi do tego wyznaczonymi.
Zawarcie umowy
Niestety w takim przypadku proces obliczenia składki i zakupu polisy należy rozpocząć od początku.
Podając numer karty Miles&More, w procesie wyliczania składki, otrzymasz możliwość uzyskania mil premiowych. Każda złotówka wydana na ubezpieczenie to 2 dodatkowe mile na twojej karcie.
Zmiany w polisie
Błędy mało istotne (nie zmieniające brzmienia nazwiska) są traktowane jak literówki i nie wymagają zmian w polisie. Zawiadomienie o błędzie w dacie urodzenia należy wysłać na adres: turystyka.dut@axa.pl. Nowa dane zostaną odnotowana w systemie. Jeśli ilość błędów jest większa lub istotnie wpływają one na dane osoby ubezpieczonej, należy odstąpić od umowy wysyłając zgłoszenie na adres: turystyka.dut@axa.pl, a następnie zakupić nową polisę. Składka zostanie zwrócona na konto, z którego opłacono polisę.
W takim wypadku należy wykupić drugą polisę na okres nie objęty ochroną. Ciągłość ubezpieczenia zachowasz dokonując zakupu najpóźniej na 3 dni przed końcem ochrony pierwszej polisy.
zadawane pytania