Sprzedałem pojazd

Częste pytania dotyczące sprzedaży

Sprzedaż samochodu to proces dość skomplikowany. W pierwszej kolejności musimy zadbać o stan techniczny i wizualny pojazdu, przygotować komplet dokumentów dla nabywcy, takich jak dowód rejestracyjny z ważnym badaniem technicznym, ważną polisę OC i kartę pojazdu (o ile była wydana).

Kolejnym krokiem jest wycena auta i zamieszczenie ogłoszenia. Przybliżoną wartość samochodu można sprawdzić w specjalistycznej bazie danych o używanych samochodach, np. EurotaxGLASS'S, aczkolwiek powinniśmy ją skonfrontować z podobnymi ofertami sprzedaży w serwisach aukcyjnych, ogłoszeniowych etc.

Gdy już znajdziemy nabywcę na nasz samochód, należy spisać umowę sprzedaży samochodu. Umowa sprzedaży samochodu powinna zawierać co najmniej: datę i miejsce sprzedaży, dane sprzedającego i kupującego, dane pojazdu i ustaloną cenę pojazdu. Następnie, zgłaszamy sprzedaż pojazdu w zakładzie ubezpieczeń.

Pamiętaj - jeżeli sprzedany samochód miał ubezpieczenie AXA DIRECT, otrzymasz dodatkowe 60 zł zniżki na ubezpieczenie swojego nowego auta. Szczegóły promocji znajdziesz w zakładce Oferty.

Aby zgłosić sprzedaż samochodu z polisą AXA przejdź do Formularz rejestracji umowy kupna-sprzedaży.