Sprzedaż lub kupno samochodu

zgłoś sprzedaż lub kupno samochodu

Zgłoś sprzedaż lub kupno samochodu

Formularz rejestracji umowy kupna-sprzedaży

Polisa OC po sprzedaży samochodu przechodzi na nowego właściciela. Nie wymaga to dodatkowych zapisów w umowie. Zbywca jest zobowiązany przekazać Ci ją bez względu na to, jak długo obowiązuje ochrona ubezpieczeniowa. Może być jednak i tak, że okres ubezpieczenia zakończy się nawet kolejnego dnia po przeniesieniu praw własności – przed nabyciem pojazdu zwróć uwagę na to, do kiedy obowiązuje ochrona ubezpieczeniowa.

Nawet jeśli auto nie jest ubezpieczone, to nie oznacza, że nie powinieneś brać pod uwagę jego zakupu. Odpowiadasz za zawarcie umowy ubezpieczenia OC dopiero wtedy, gdy staniesz się posiadaczem pojazdu. Za wcześniejsze przerwy w ochronie odpowiedzialność ponosi sprzedający. 

Zgłoszenie o sprzedaży pojazdu powinno wpłynąć do nas w terminie 14 dni od zmiany posiadacza. Możesz to zrobić wypełniając formularz
 

Jesteś zbywcą? 

Ubezpieczenia dobrowolne rozwiązują się z dniem sprzedaży pojazdu i za okres niewykorzystanej ochrony przysługuje Ci zwrot. 

Polisa OC po sprzedaży samochodu przechodzi na nowego właściciela. To do niego należy decyzja, czy będzie kontynuował zawartą przez Ciebie umowę, czy też nie. Jeżeli zdecyduje się na wypowiedzenie, zwrot za niewykorzystany okres ubezpieczenia otrzymasz również z OC. 

Podaj nam numer rachunku bankowego, na który mamy przekazać niewykorzystaną składkę. Na pewno przyśpieszy to zwrot środków. 

Jesteś nabywcą? 

Z dniem z zakupu samochodu polisa OC przechodzi na Ciebie. Nie masz obowiązku dalszego korzystania z ochrony ubezpieczeniowej. Możesz wypowiedzieć umowę na dowolnym etapie jej trwania – nie masz na to określonego czasu. Pamiętaj jednak, że w przypadku polisy przekazanej przez zbywcę nie obowiązuje zasada automatycznego przedłużenia ochrony ubezpieczeniowej. Umowa wygaśnie wraz z jej zakończeniem, co nie oznacza, że nie możesz z nami kontynuować współpracy. Możesz zawrzeć nową umowę. 

Jeśli chcesz kontynuować polisę, przekaż nam swoje dane wypełniając formularz

Po wypełnieniu formularza wystawimy dokumenty na Twoje dane i wyślemy na wskazany przez Ciebie adres e-mail.