Nasze nagrody

AXA została uznana najszybciej rozwijającą się firmą ubezpieczeniową w 2015 roku.

Kapituła konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń, odbywającego się przy okazji corocznego Banking & Insurance Forum, wybrała AXA ze względu na to, że jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się grup ubezpieczeniowych w Polsce konsekwentnie utrzymującą zyskowność wszystkich spółek. Dotychczasowy kilkunastoprocentowy wzrost organiczny został w 2015 roku istotnie przyspieszony przez finalizację akwizycji BRE Ubezpieczenia TUiR i nawiązanie strategicznego 10-letniego partnerstwa z najbardziej nowoczesnym bankiem w Polsce, mBankiem. W grudniu 2015 roku AXA ogłosiła zamiar zakupu Liberty Ubezpieczenia dążąc do dalszego umacniania swojej pozycji w Polsce.

W 2015 roku AXA doprowadziła też do reorganizacji działalności w Polsce, której celem jest przede wszystkim wzmocnienie współpracy i integracja wszystkich spółek AXA w Polsce. W konsekwencji na czele Grupy stanął we wrześniu 2015 roku pierwszy w historii AXA szef wszystkich spółek w Polsce, Michał Kwieciński.AXA została uznana najszybciej rozwijającą się firmą ubezpieczeniową w 2015 roku.

Marka AXA w 2016 roku, ósmy raz z rzędu, została uznana najlepszą marką ubezpieczeniową świata pod względem rozpoznawalności i zaufania w rankingu Best Global Brands. W 2014 roku przyznano jej tytuł Best Green Brand, czyli najbardziej świadomiej ekologicznie marki na świecie.AXA numerem 1 wśród marek ubezpieczeniowych na świecie

AXA numerem 1 wśród marek ubezpieczeniowych na świecie

W rankingu Best Global Brand 2013, po raz piąty z rzędu AXA została wybrana najlepszą marką ubezpieczeniową na świecie. Zestawienie organizowane przez Interbrand – wiodącą firmę konsultingową zajmującą się badaniami wartości marek, sklasyfikowało AXA na pozycji 59 spośród 100 najlepszych globalnych marek, z wartością 7,096 miliarda dolarów (co stanowi 5% wzrost w stosunku do roku 2012).
Więcej o nagrodzie Best Global Brand 2014

Więcej o nagrodzie Best Global Green Brands 2014

AXA liderem wśród marek ubezpieczeniowych przyjaznych środowisku

Twórcy rankingu Best Global Green Brands ogłosili Grupę AXA numerem 1 wśród marek ubezpieczeniowych przyjaznych środowisku i docenili jej aktywność na całym świecie. Grupa zaznaczyła również swoją obecność na nowych rynkach (jak Chiny
i Kolumbia) i nawiązała partnerstwa z uniwersytetami, przeznaczając od 2013 roku
na badania w 15 krajach 12 milionów euro (poprzez fundusz AXA Research Fund).
Więcej o nagrodzie Best Global Green Brands 2014

Superbrands Poland 2012 i Superbrands Poland 2011

Superbrands Poland 2012 i Superbrands Poland 2011

AXA dwukrotnie została uznana za jedną z najsilniejszych marek w Polsce, otrzymując wyróżnienie Superbrands Poland w latach 2011 oraz 2012. Nominacja ta przyznawana jest co roku tym markom, które osiągnęły najwyższą reputację w danej dziedzinie, oferując klientom znaczące emocjonalne lub praktyczne korzyści, których konsumenci oczekują i które rozpoznają.
Więcej o nagrodzie Superbrands Poland 2011
i Superbrands Poland 2012

Siedziba AXA DIRECT w Warszawie
Kraje w których obecne są spółki Grupy AXA
Solidny Pracodawca Roku 2012